Less than Three

31.05.2011

freeware

Tato point'n'click adventura, obohacená sympatickým Chandlerovským pixelartem, vás přenese do období středověku na tónech fantasy prvků, do role charismatického barda, středověkého básníka a svůdnického sukničkáře, v neposlední řadě i lovce pokladů, mladíka Othella, jenž se svou partou dobrodruhů, kleričkou Vani a čarodějkou Edme společně cestují po celém světě, kde pátrají po ztracených artefaktech, hrobkách a zapomenutých městech. V současné době dychtí po magickém drahokamu Císaře Kemala, nesoucího název "Klenot z Kemalu". Legendy praví, že se jedná o "oko šelmy", které sám Imperátor holýma rukama vyrval divoké "Bestii z Vysočiny" z hlavy.

Naše trio po mnoha útrapách konečně Kemalskou pokladnici objevuje. Komplikace jim ovšem záhy způsobí Edme, prvně, když spustí uzamykací mechanismus a podruhé její proradnost. Edmiina touha po pokladu je větší než víra v přátelství, takže Vám se šperkem prchne. Vy a Vani zůstáváte uvěznění uvnitř kobky plné cenností, kolem nichž panuje mnoho zkazek a zvláštního runového aparátu uprostřed místnosti. Duu nezbývá nic jiného, než se dostat ze spárů starodávného trezoru, aby následně mohlo konfrontovat hamižnou Edme.

Ben Chandler opět vytvořil solidní zápletku s řadou zvratů, okořeněnou o několik puzzlů a příjemný hudební doprovod.