Jak přežít Vánoce 2: Operace Sněhobíl

2014

freeware

Kratičká freeware střílečka Jak přežít Vánoce 2: Operace Sněhobíl je pokračováním Jak přežít Vánoce aneb konec amerikanismu z roku 2011 z dílny Jakuba Mareše. Ježíšek se v ní opět snaží, tentokrát jednou provždy, zlikvidovat Santu Klause a vydává se proto ve své kapří stíhačce na severní pól. Cesta vede třemi úrovněmi nad lesy, zasněženou krajinou a mořem, čtvrtá finální se odehrává přímo v Santově doupěti. Ježíškovými protivníky na cestě jsou hračky, které do světa chrlí Santova továrna.

Hudbu ke hře složil Lukáš Grygar.

Je to blbina a žánr není zrovna můj šálek čaje, ale jak Vánoce jako téma ve hrách a filmech nesnáším, tak námět téhle hříčky je nevyhnutelně sympatický, grafika půvabná, design i v detailech precizní (je balzám na duši vidět, když někdo věnuje čistotě designu důslednou péči) a soundtrack prostě boží (pun intended). Janchorovo album Operace Sněhobíl mám na bandcampu koupené už roky a občas ho o Vánocích poslouchám, zahrát si hru mě donutila až DH.

Pro: námět, grafika a design, hudba, je to krátké

Proti: nemožnost se otočit a střílet dozadu