Gravel

27.02.2018

Gravel je arkádová závodní hra odehrávající se převážně na offroad mapách v prostředích jako Aljaška, Namibie nebo Polynésie, kde se musíte jako nováček prosadit mezi pěti mistry ve čtyřech závodních kategoriích.

Závodní tratě jsou tématicky rozdělené do čtyřech skupin – Cross Country, sprinty na velkých mapách ze všech koutů světa, ve kterých je potřeba projíždět checkpointy, Wild Rush, okruhy v nehostinném offroad terénu, Speed Cross, reálné závodní okruhy z Evropy a Ameriky, kde konečné pořadí určuje nejlepší čas, a konečně Stadium Circuit, reálné i fiktivní offroad okruhy, na kterých hráč provádí kaskadérské kousky. V každé skupině má hráč na výběr několik reálných aut, upravených pro účely závodu.

Hra běží na Unreal Engine 4.

Ošklivější hru na Unreal Engine jsem snad ještě neviděl. Fyzika jízdy je udělaná spíš arkádověji, ale v tomto případě bohužel nezábavně. Auto mě prostě neposlouchá. Pokud přibrzdím, tak bych čekal, že váha skočí na přední kola a bude snadněji zatáčet. Tady se mi prostě s nedotáčivostí nedaří udělat vůbec nic a tahat v každé druhé zatáčce ručku je na prd.