@Garret (05.11.2014 12:20): Hádám, že jednou klávesou budeš přepínat pohledy. Osobně si neumím představit souboje tělo na tělo, ale v téhle oblasti gta pokulhává stále i v normálním pohledu. V pětce to navíc vynikne, když všechny postavy maj stejný techniky.

Každopádně FP prvek tam přece už byl, v bordelu :D
snad ten pohled půjde různě nakonfigurovat. přestřelky ve FP jsou good, ale auto bych tak řídit nechtěl. až na tu silniční motorku, to byl slušný immersion.
Tak na toho kdo GTA V hraje s manuálním řazením, do toho kropí dvě dodávky a fičí plnou rychlostí bych se rád s popcornem v ruce podíval :)
@orromis (05.11.2014 07:52): Přesně tak, i taková "drobnost" stačí k umocnění zážitku.

@HELLER (05.11.2014 07:43): Jojo, je to hezký i na tom ps3, ale na PC to teprve bude mít grády. Myslím, že do toho půjdu taky, protože tohle gta si klidně zahraju ještě jednou. Ovšem doufám, že mezitím vyjdou nějaká DLC.

@účet smazán (05.11.2014 07:35): No to by bylo hustý :D Mafii tak hraju, ale GTA si neumím představit, to je trochu divočejší.
Jsem hanebne neinformovan! Jestli tomu dobre rozumim, tak az vyjde GTA5 pro PS4 a XBOX One, tak to bude navlas stejne, jako predchozi verze co vysla pred rokem, akorat s tim rozdilem, ze tam bude navic moznost prepojeni do 1st person pohledu?
Střelba zatím vypadá dost zoufale, ale to je vcelku fuk, když člověk 90% času musí strávit v krytu (většinou stačí pár ran).

Každopádně Rockstar chce vážně GOTY tři roky po sobě...
@orromis (04.11.2014 21:05): A to mi vysvětli, v čem je propracovanější, než ve většině/všech? FP střílečkách? Tedy kromě toho, že se tam i jezdí a lítá a vypadá to všechno vskutku dobře, v čem je ale propracovanější?
@Paul (04.11.2014 20:54): :D

Vypadá to tak no. Nejlepší ale je, že ta FPS kamera je (alespoň podle toho videa) propracovanější než ve většině (všech?) FPS stříleček :D

Teď ještě aby to na PC bylo zoptimalizované...
@montana (04.11.2014 20:44): jo už jsme se o tom bavili v diskuzi o hrách (nevěděl jsem že to tu má profil) :)
Mi připadá že se kluci z Rockstaru podívali na WD, viděli tamnější first person pohled z auta a řekli si že Ubisoft totálně rozmrdají na všech frontách a udělají ho stokrát lépe...a jak si řekli, tak také udělali.
třeba by se někomu chtělo : Hledáme opět nové redaktory, protože stále rosteme! Napište nám do zprávy na FB nebo na info@rockstargames.cz vzorovou novinku na téma "Co vše přinese PC verze nového?".
Prave parim GTA5 na PS3 a mam mensi problem. Zpocatku vse bylo OK, ale ted se mi opozduje zvuk. To znamena, ze kdyz treba nabouram, tak ozvena narazu se ozve az o 3 sekundy pozdeji. Kdyby nahodou nekdo vedel, co s tim, tak prosim napiste pres Postu. Diky moc.

EDIT: tak jsem to preinstaloval a je to zase v poradku, tak snad se to nebude opakovat.
EDIT 2: se ten problem zase opakuje. Mi z toho jebne :(.
EDIT 3: tak problem nejspis vyresen, tak to napisu, protoze to treba nekomu pomuze. Vypnul jsem v nastaveni zvuku Surround 5.1 a zatim vse v poradku. Ani nevim, zda byla takhle zvukova stranka na PS3 nastavena normalne a nebo se prenastavila po stahnuti updatu.
Ve first person jsem doufal, hlavně u aut, ve Watch Dogs to dost přidávalo a v GTA to snad bude ještě o dost lepší.
Pokud to bude dobře provedené ve finále, proč ne :) ale stejně bude lepší hrát to raději z pohledu třetí osoby.
Hlavně nic nezkonit na PC verzi :D
@mvp23 (18.09.2014 22:34): nojo, tak dnes už se na to také dívám jinak, ale říkám, tehdy byla jiná doba :-D lepší komp jsme měli "až" někdy ve 3.-4. Třídě ('98)? A tehdy byla novinka aoe1,pak 2 atd, na to jsem se taky těšil víc než na TV :-)
Jak se tady začalo mluvit o gta6, tak by se mohl vytvořit profil s gta6 s takovou, ať zase neza*irame diskusi tady v 5.
koudy_cz: Tak serialy typu Pobrezni hlidka, Knight Rider, nebo Odpadlik mi vazne nechybi. Tyhle produkty pro me byly neskutecne nudne od prvni chvile, co jsem se s nima dostal do prvniho kontaktu. V te dobe jsem se tesil hlavne na to, az skonci posrana hodina na zakladni skole a usednu u milovaneho PC! :)
Vrazedne pobrezi bylo celkem OK. Nevim proc, taky klasicke Becko, ale proste se na to tak nejak dalo koukat.
A priznavam, ze Beverly jsem poctive sledoval. Ach, ta rebelie mladych tam... Brandon se jednou tak vytocil, az z nej vypadlo: "kdybych mohl, tak bych si ted snad i dal panaka!"
Ja mam treba slabost pro Japonsko, ale tak nejak mi tam to GTA nejde. Navic Sleeping dogs byly v Hong Kongu. Nerikam, ze je to to same, ale urcite to ma k Japonsku blizeji, nez k te Praze, nebo Kanade.
@Fatality (18.09.2014 09:23): AD LC v SA, také jsem zrovna zamáčkl slzu, to když jsem nedávno GTAIII dohrál poněkolikáté už :) Mezitím jsem si nachystal VC, ale ještě se k tomu nedostal. K tomu období, myslím si, že tehda (v době vydání VC), to nebylo tak daleko od 80./90. let a od té doby se hrozně změnilo, i herní prostředí, frčely v té době ještě seriály z těch let, jen si vzpomeňte na Knight Ridera, Pobřežní hlídku, 90210, Miami Vice, Odpadlík, Vražedné pobřeží atd, asi bych mohl pokračovat hodně dlouho, jó to byly časy, prostě to už dneska zdaleka nefrčí (a to jsem ještě nezačal mluvit o hudbě...)
Vzpomínám si, že jsem z prvních snímků z GTA4 byl uchvácen, a představoval si z nich město, vypadalo evropsky, vymakaně, no dnes už mi to tak nepřijde, když 4 hraju, nevím čím to je.
Kde bych si představoval GTAVI? Vlastně ani nevím, ale třeba londýn by nebyl špatný, jenže do jakého období jej zasadit? Kanada? Kde je tam nějaké "slavnější" město prolezlé zločinem?
Hrál bys za Janouschka a za přejíždění vietnamských žen bys dostával achievementy.
Nová herní série českého podsvětí Grand theft Blanka. Takové GTA a Tropico v jednom. :)
To rikam, at to daj do CR! A na doplnovani zivotu by se mohl pouzit klasicky figl s parkem v rohliku a nebo nejaka vietnamska specialitka. Vlastne Vietnamci by mohli figurovat i v mnoha misich, napriklad v tech drogovych :D.
Stejne si myslim, ze by to neproslo. Kdyz si vzpomenu na GTA4, kde se to hemzilo nadavkama v rectine, rustine, nebo srbstine a to navic narodnostnima, tak si predstavte, kdyby "cesky" Tommy Vercetti neco spatneho rekl o nasi mensine, co by to vyvolalo za poprask.

Bursoft: no, ja myslim, ze prazske zacpy, ve srovnani s tema treba v Moskve, ale i v jinych castech Evropy, tak jsou prochazkou v ruzove zahrade.
GTA v Praze? :D To by každej musel mít superpočítač, aby mu mohla hra nasimulovat všechny ty dopravní zácpy. S tím v jakým měřítku se vyrábí města v GTA, by se do hry vlezla celá ČR, to by byla sranda. Splň tady ten chain misí, aby sis mohl koupit obrněný auto, který zvládne přejet D1..
@Walome (18.09.2014 13:42): Já westerny taky moc neznám, z těch starejch jsem neviděl ani jeden, z těch novejch něco málo. Každopádně tyhle filmy často končí tak, že někdo umře a tak jsem to tušil. Nejdřív jsem hádal, že sejmou jeho syna/manželku/celou rodinu, ale že umře sám John mě taky překvapilo. Ale nakonec to dávalo logiku a mělo to přesně ten účinek, jakej tvůrci asi i zamýšleli + ta písnička. Každopádně hoši z Rockstar Games jsou mistři dialogů, takže bych si od nich nějakou vážnou hru hodně moc moc přál. :)
Krym byl blby priklad. Beru zpet. Sorry.
Walome: tak jasny, ale bavili jsme se o lokaci. Rusaky jinak potkas vsude a vsude vicemene nechapou jejich mentalitu. A jinak si myslim, ze v te ctyrce byli prave ztvarneni na vybornou.
Vlastne idealni by byla CR. Takova mala zemicka, ale rozsirenost chlastu, drog, bordelu, pornohercu a casin nam muzou zavidet (?) mnohem vetsi zeme a narody. Doslova pribehy pro GTA :).
@JohnCZ (18.09.2014 13:20): Přesně, původní verze Alana Wakea mě navnadila a pak to byla tupá koridorovka. Taky bych Kanadu bral.

RDR - závěr je pecka a já žádnej western neviděl, tak jsem to nečekal :)

@mvp23 (18.09.2014 13:38): Rusáků jsem si užil dost ve čtyrce, už nikdy víc. Zas taková exotika to není, denně jich potkávám desítky.
@mvp23 (18.09.2014 13:38): Koukám, že anexe Krymu k Rusku se vsáklo rychleji než Letiště Václava Havla :-D GTA v Rusku nezní špatně, i když co by na to možná řekl Putin, to nevím. (Jako že by "USA" udělaly GTA v "Rusku")
Nebo co takove Rusko? Rusove jsou exotika i pro samotne Evropany :). Rusko je smesi nekolika narodu, kultur a zvyku, ale presto tam prumerny clovek nenajde prvek, ktery by daval logiku. Byt GTA v Rusku, tak by to byl vlastne takovy krizenec GTA/Saints Row. Jen nevim, kam by se to lokalizovalo - Moskva, Krym, Sibir...??
@Walome (18.09.2014 10:11): Red Dead Redemption má skvělej a oproti GTA mnohem vážnější příběh a hodně sympatickou hlavní postavu, samotné mise co se týče originality za GTA V dost zaostávají (jenže co taky vymejšlet, že?). Ale ten, co se gradace týče, netypický konec (na Marstonovic farmě) byl úžasný a ikdyž jsem doufal, že to dopadne dobře, tak mi bylo jasný, že je to prostě western... a víme jak zpravidla westerny dopadaj. A výborná volba credits songu.

Ale abych nebyl úplně OT, ta Kanada je super nápad. Osobně jsem si vždycky přál openworld hru v nějakých menších městech obklopených lesy - něco ve stylu maloměst v Maine. Tomu se trochu podobala původní vize Alana Wakea a trochu mě mrzelo, že z toho udělali nakonec koridorovou hru.
@Fatality (18.09.2014 08:57): Tommy Angelo byl malý človíček, který se přidá k mafii a potácí se s tím, že je nad ním někdo přes koho nepřechčije. Já bych chtěl hrát za postavu (či skupinu postav), která si založí vlastní firmu, začne malými věcmi a postupně dostane pod palec celé město. Ale chtělo by to opravdu silnou linku, nejen postavy.
@Walome (18.09.2014 10:11): PS3 mi unikla a teď už není důvod ji kupovat, koupím časem PS4 a na to Red Dead Redemption snad bude u nás PS Now :) PS3 jsem si občas půjčil z bývalé práce, hrál jsem Heavy Rain a God of War kolekce. U jednoho kamaráda občas hrajeme nějaké hry, ten by mi ho mohl taky půjčit, což mám v plánu především kvůli MGS 4. Je těch her hrozně moc :-D
@Fatality (18.09.2014 10:05): Jak asi chápu, tak se asi nedostaneš ke konzoli, ale Red Dead Redemption je taky výborná hra - tam jsem si poprvé říkal, že v tom Rocskstaru uměj napsat dobrej scénář i postavy. A trochu toho mystična tam je taky, z toho jsem byl velice mile překvapen.