Friday the 13th: The Computer Game

Friday the 13th

1985

Jedná se o první hru dle filmu Pátek třináctého (Friday the 13th). Není tedy překvapením, že cílem hráče v roli teenagera, který přijíždí na prázdniny k jezeru Crystal Lake se svojí partou, je přežít a zabít Jasona Voorheese, zatímco ten se je pokouší jednoho po druhém vyvraždit.

Je na hráči, aby našel své ztracené kamarády v okolí jezera a zabránil tak masakru. Naštěstí během průzkumu okolí je k nalezení spousta zbraní, kterými se hráč může bránit, jako jsou sekery, pily či nože. Bohužel Jason se dokáže maskovat jako jeden z party a to do té doby, než na někoho zaútočí. Poté je zobrazen jako postava oděná v černém. Ve hře je celkem pět úrovní a hráč začíná každou úroveň v roli jiného člena party. Dění ve hře je viděno z boku a mimo to je ve hře také ukazatel strachu v podobě ženské hlavy, jejíž vlasy postupně "vstávají hrůzou".

Podle počtu přeživších teenagerů je hráč na konci každé úrovně odměněn výsledným skórem.