Ferda: Luční olympiáda

2004

Šesté pokračování série, jejímž hlavním hrdinou je Ferda Mravenec, známý z knih Ondřeje Sekory, se točí okolo každoroční luční olympiády, které se Ferda z rozmaru Berušky rozhodne zúčastnit. Aby zvítězil, musí porazit obávaného šampióna Napoleona v přetahované. Ale dříve, než Napoleon výzvu přijme, musí Ferda překonat jeho výkony v pěti disciplínách, mezi které se řadí například let na vážce, plavba na loďce nebo překážkový běh.

Hra vyšla, stejně jako ostatní díly série, jako příloha časopisu CD-Romek. Obtížnost byla nicméně natolik vysoká, že na ni tvůrci museli krátce po vydání vydat opravný patch, který hru zjednodušil a opravil několik dalších chyb.

@Angelo (26.04.2022 17:57):
Jinak moc Vás prosím, zda-li víte, jak problém s Napoleonem vyřešit, napište, ať tu hru mohu konečně dohrát. Už jen proto, že jsem dohrál všechny ostatní a zavázal jsem se dohrát všechny.

Pokud máte nějaké zajímavé info od vývojáře, určitě ho tu všichni oceníme.

Každopádně tedy in-game cheat pro všechny:

Časované disciplíny se dají hrát bez odpočtu času a to tak, že když zemřete a zmáčknete Esc v době či chvíli po repawnu, můžete stále pohybovat s Ferdou, nicméně čas se zastaví. Takto lze jednoduše porazit Napoleona i na loďce a v překážkové dráze (vážka se dá vyhrát jednoduše i bez cheatování). Je sice lehce otravné, že když chodíte do stran, tak triggerujete zvuk výběru "opustit hru", ale jinak to funguje dobře.