Eyes in the Dark

Eyes in the Dark: The Curious Case of One Victoria Bloom

14.07.2022

Eyes in the Dark je "roguelight" plošinovka vyvedená v minimalistickém černobílém vizuálním zpracování připomínající animovanou tvorbu Tima Burtona. Odvážná mladá dívka Victoria Bloom se v ní vydává do temnoty pohlceného sídla rodiny Bloomů, aby tam našla a zachránila svého dědečka. Sídlo je však prokleté, ukrývá nejednu hrůzu a jedinou hrdinčinou zbraní je baterka coby zdroj světla.

Vaším cílem je prozkoumat útroby neustále se měnícího sídla složeného z řady místností plných monster a nebezpečí. Vaší hlavní zbraní je baterka, s níž hráči míří na místa, kde jsou nepřátele a paprsky světla je likvidujete. Postupně si svou baterku vylepšujete, pořizujete upgrady a měníte ji v mnohem efektivnější nástroj destrukce všeho zlého. Stvoření temnoty jsou však neúnavné a pokud vás dostanou, vracíte se zpátky do vstupní haly, přicházíte o svůj dosavadní postup a power-upy, avšak díky nově odemčeným upgradům se můžete lépe vybavit a získat výhody pro svůj další pokus o proniknutí do nitra domu plného hrůz.