@Victor (10.04.2015 13:50):

Hraju obojí, a zatímco War for the Overworld je jasnej DungeonKeeper3, Dungeons2 jakoby se snažil být nástupcem.

Spousta věcí v dungenou je zjednodušená, zase je tu k němu ale přidána ta RTS část, která na pohled dost připomíná Warcraft3.
(a čím víc ji hraju, tím víc se mi líbí, páč zde na rozdíl od WftO fungují "countery" asi jako ve starcraftu (x kategorií jednotek, každá jednotka vhodná proti jiné kategorii, mezi národy pomícháno).
V multiplayeru, ke kterému se teprve dostávám, to musí být fakt fajn (hlavně mám pocit, že má smysl si vybírat, z jakých potvor se má moje armáda skládat - v DK ani v WftO mi na tom nikdy nesešlo).

Pokud ale člověk hledá "pouze" další Dungeon Keeper, Dungeons2 ho může v mnoha věcech zklamat a zároveň nepříjemně překvapit, zatímco War for the Overworld se určitě zavděčí každému z fanoušků série.

Obě hry momentálně hodnotím dost stejně, protože na obou mi chybí věci (u každé hry jiné, samozřejmě).

Takže co mi nejvíc chybí (byť na tom vývojáři dost možná pracují):
WFTO: Možnost hrát za jinou frakci (Impérium už je prakticky kompletní, ale i když si přes mapeditor připravíte hru s Empire Gateway, budou vaše imperiální jednotky "zkorumpované"/temné - přitom by nemusely), rozumnější survival mód a balanc jednotek
D2: Možnost víc oddálit kameru - zoom zní jako banalita, ale obzvlášť při přechodu z WFTO mám chuť jít někomu nafackovat, protože desing dungeonu je díky neoddálitelné kameře naprostej průser.

Momentálně hraju víc Dungeons2, páč je mi sympatické, že mám v bitvách na povrchu naprostou kontrolu nad svými jednotkami. Ve WFTO/Dungeon Keeperech nikdy nedělaj, co po nich chci (zrádné Rally bannery). ;D

Taky se mi líbí, že v Dungeons2 se můžete hravě bavit tím, že jen sedíte v dungeonu a koukáte, jak se k vám snaží dostat skupinky hrdinů (jsem starej dračákista ;)). Ve WFTO je to vždy souboj dvou Keeperů a sice nedávno přidali nové Survival módy, ale pořád ještě to není ono.