Dispatcher

09.07.2015

Lidstvo poprvé ve své historii dosáhlo vesmíru. Vy jste jedním z členů posádky vesmírné lodi Dispatcher. Na vaší lodi došlo k nehodě a ke všemu jste napadeni neznámou rasou nepřátelských mimozemšťanů. Aby toho nebylo málo, povedlo se jim nakazit několik členů posádky, kteří se rovněž postavili proti vám.

Příběhové zasazení hry se inspiruje vesmírnými sci-fi příběhy z šedesátých a osmdesátých let. Po stránce hratelnosti se jedná o survival horor z pohledu první osoby, odehrávající se v částečně náhodně generovaných úrovních, v nichž je vaším cílem pokusit se znovu zprovoznit loď a dostat se pryč. Vybrat si můžete ze šesti tříd postav, které mají odlišné silné a slabé stránky a v průběhu hry je vylepšovat za získané zkušenosti. V prostorách lodi se budete vyhýbat čtyřem druhů příšer.

Základ hry není špatný. Vypadá dobře, má atmosféru, chvilku mě to vážně bavilo. Jenže pak jsem si začal všímat toho, jak je to nedoladěné. Jakési RPG prvky při vytváření postavy nemají na hru skoro žádný vliv. Zcela chybí tutoriál, což v kombinaci s tím, že jsem při prvním hraní umřel za 15 sekund, neudělalo zrovna dobrý dojem. A po prvním dohrání (útěku) klesla moje motivace hrát znovu na úplné dno. Běhat po lodi sem a tam, sbírat pár druhů věcí stále dokola a vyhýbat se při tom monstru prostě moc parády neudělá.