Demolition Inc.

19.09.2011
12.04.2012
01.10.2012

Ve hře Demolition Inc. se dostanete do role mimozemšťana Mikeho v létajícím talíři nad velkoměstem, se kterým se snažíte zbourat všechny budovy na mapě. To činíte různými způsoby ovlivnitelnou dopravou. Mezi domy ke zbourání je totiž čilý provoz a ten musíte narušit, svést auta ze své cesty a použít ke všeobecné destrukci. Vašimi nepřáteli jsou časový limit do příjezdu armády a omezený počet akcí, kterými můžete škodit. Mezi nimi najdete olejové a gelové skvrny, odrazové můstky, převzetí vlády nad vozidlem nebo gigantickou ovladatelnou kouli.

V každém levelu máte za úkol splnit určitý bodový limit, v závislosti na něm získáváte hodnocení hvězdičkami a ty zase slouží k odemykání dalších map a předmětů. K dispozici jsou dva herní módy - Campaign a Rampage. V kampani odemykáte nové mapy a předměty, v Rampage si jich poté můžete dosytosti užít a soupeřit ve skóre a časovém limitu s ostatními hráči v online žebříčcích.

Hra staví na užití technologie nVidia PhysX, veškeré kolize dopravy a bourání domů tak vypadá vcelku realisticky - v mezích komiksové grafiky a humorného podání celé hry.

Podlehl jsem předvánočnímu slevovému šílenství na Steamu a investoval v přepočtu něco přes šedesát korun do téhle rychlovky. Hra na Bourání mrakodrapů ufonem už od pohledu působila dostatěčně praštěně a slibovala dlouhé hodiny destruktivní zábavy.

No... dlouhé hodiny to nebyly. Každý level díky časovému limitu zabere 100 až 300 vteřin. Někdy je limit pohodový, jindy šibeniční, až nehratelný. Levely jsou veskrze stejné. Liší se pouze počtem a rozestavením budov a vedením dopravy. Nástroje k destrukci vypadají zpočátku zábavně, je jich ale poměrně málo. Vše se velice brzy okouká a hře chybí nějaká zásadnější motivace. Dosahování co nejvyššího skóre dlouho hráče (nebo alespoň mne) neudrží.

Účtovat si za hru více peněz, byl bych naštvaný. Za šedesát korun to bylo příjemné chvilkové povyražení.

Pro: Zpočátku zábavná destrukce

Proti: Velice rychle omrzí - málo nástrojů k destrukci, jednotvárné levely, chybí více herních módů