Cold Blooded Cube

15.10.2018

Být kostkou není nic lehkého, ale být jen obyčejnou kostkou, to je přímo hrozné. Hlavní hrdinka této hry, kostka, se rozhodla, že se stane slavnou a to ideálně tím nejlehčím způsobem na který přijde - prostě půjde stále dál a dál.

Chladnokrevná kostka je plošinovkou v minimalistickém takřka černobílém provedení. Hráč vede kostku a zdolává s ní překážky a řeší větší, či menší hádanky. Na cestě kromě fyzických překážek narazí i na jiné živé tvory, je otázkou, jakou interakci s nimi provede, můžou jí pomoct, ale i hodně uškodit.

Zdolá kostka všechny překážky a stane se opravdu slavnou, aby si o ní povídal celý svět?

Tomu říkám jednohubka! Hra která trvá cca 10 minut mi vyloudila na tváři úsměv. Ovládání jsem pochopila bez nápovědy. Není se čemu divit, když černá kostička s nožičkama a ručičkama umí vlastně jen chodit dopředu a dozadu a skákat.

U této hry se ani nemůže jednat o spoiler, když napíši, že velmi brzo kostkamen najde pistoli a zastřelí s ní pár nepřátelských sniperů kostkamenů. Během pár velmi jednoduchých kol jsem doskotačila až na konec hry.

Poslední kolo bylo nejobtížnější, pokud se v této hře dá vůbec o obtížnosti mluvit. Myslím si, že jsem kratší hru ještě nehrála.

Pro: vyloudila mi na tváři úsměv, není čas začít se nudit

Proti: skutečně hodně krátká

Chladnokrevná kostka je zajímavý herní počin s krátkou herní dobou, u kterého jsem se ani nestihl nudit. Ovládání je to asi nejjednodušší možné, a kdyby nebylo napsané na obrazovce, stejně bych na něj ihned přišel.

Trochu si tu započítám. Kostka dostojí svému přízvisku a ve čtyřech z patnácti úrovní (včetně interaktivního menu) střílí do zad jednoho kostkáče za druhým (celkem jich je šest, takže se žádný velký masakr nekoná). Hra obsahuje pouhé čtyři achievementy, jejichž splnění je tak triviální, že snad ani nesplnit nejdou. Přesto se mi podařilo jeden vynechat a získal jsem jej až při druhém průchodu.

Napíšu to takhle, dvě Eura bych za to nedal, a když ano, požádal bych o vrácení, ale těch třicet centů se dá oželet. Minimálně hudba a (doslova) pár úsměvných situací za necelých osm korun stojí.

Pro: hudba, pár zábavných momentů

Proti: krátké