Blood Bros.

1990

Blood Bros. je herním stylem pokračováním o dva roky starší hry Cabal. Hra je tentokrát zasazena na divoký západ do fiktivního města Dodge City. Cílem hry je dopadnout padoucha jménem Big Bad John. Akce se vždy odehrává na jedné obrazovce, hrdina se může pohybovat pouze do stran a musí vždy zlikvidovat daný počet protivníků. Základní munice je neomezená.

Mimo různorodých protivníků lze ničit také část objektů, za což jsou k dispozici bonusy v podobě dynamitu nebo brokovnice. Na některých obrazovkách jsou pro hráče k dispozici kryty, které ale lze nepřátelskou i vlastní palbou zničit. Hra je rozdělena do pěti úrovní po čtyřech obrazovkách, na konci každé úrovně čeká boss. Blood Bros. podporuje také kooperaci dvou hráčů. K ovládání slouží, mimo joysticku, tři tlačítka - střelba, dynamit a kotoul.

• Arcade 70
Po vojenské akci v Cabalu jsem se vrhl na jeho duchovní pokračování Blood Bros. Hra se přesunula na divoký západ, takže je plná pistolníků, koní, kočárů a povozů. Nechybí ani s tímto obdobím spojený rozvoj železnice. Na hratelnosti se nic nezměnilo, stále jde o kombinaci ovládání zaměřovače a uhýbání postavy.

Shodný je i rozsah hry, takže pět prostředí po čtyřech obrazovkách. Prostředí je celkem pěkně vytvořené, včetně zajímavých zničitelných objektů. Celkově jsou obrazovky o něco nápaditější. Ovládání se zdá o něco příjemnější. Obtížnost je zhruba stejná, snažil jsem se šetřit kredity, ale dnes už hra nezaujme natolik abych každou obrazovku opakoval desetkrát. Ve výsledku jde ale stále o povedenou hru a pokud vás Cabal styl her chytl, tak rozhodně doporučuji i Blood Bros.