American McGee's Grimm: The Devil and His Three Golden Hairs

American McGee's Grimm: Three Golden Hairs of the Devil

11.09.2008

American McGee's Grimm je epizodická série ztvárňující v každém svém díle jednu z klasických pohádek. Ta je rozdělena na několik scén, ve kterých hráč pobíhá s odporným mužíkem Grimmem, kolem něhož se roztomilé barvami hýřící prostředí mění na temnou nechutnou díru. Čím víc toho Grimm promění, o to víc se naplní ukazatel jeho nechutnosti a o to větší objekty pak dostávají v Grimmově blízkosti zpustlou podobu. V cartoonově laděné grafice hry si je možné prohlédnout sehranou pohádku na způsob loutkového divadla, jak v její přeslazené kýčovité podobě, tak po dohrání celé epizody i v jejím temném krvavém podání.

Pohádka o třech Ďáblových chlupech je u nás známá ve změněné podobě pod názvem Tři zlaté vlasy děda Vševěda nebo také jako Plaváček. Když se narodí dítě, kterému je předpovězeno vzít si za ženu princeznu, král se ho na oko ujímá, ale přitom se ho pokusí utopit v řece, aby naplnění předpovědi zabránil. Jenomže chlapci je dána také velká dávka štěstí. Před utonutím ho zachrání mlynář, přijme ho za svého syna a vychová ho. Když se s ním za několik dalších let král setkává znovu a opět se ho pokusí zabít, sérií náhod z toho vzejde obávaná svatba s královou dcerou. Král tak nakonec se sňatkem svolí, ale pouze v případě, že šťastný chlapec přinese tři Ďáblovy zlaté chlupy. Mladík uspěje za pomoci Satanovy babičky a ještě získá informace, které mu dopomohou k bohatství a k cestě, jak potrestat krále. Jak velké štěstí chlapec opravdu má, se ukáže až podle toho, jestli dokáže uspět v Grimmově verzi pohádky.