Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Trilobyte, Inc.

USA
Založeno 1990
Firma založena v roce 1990, se nejvíce proslavila hrou The 7th Guest, která byla jednou z prvních počítačových her na CD a také první hra s plně vykreslenými 3D animacemi.

Tato hra byla zlomový bod v nové CD-ROM technologii, jelikož právě CD zpopularizovala a připravila solidní základy na celém trhu.

V roce 1995 vydala firma pokračování s názvem The 11th Hour, první hra která podporovala 16-bit barevnou hloubku. Hra měla na svoji dobu překrásnou grafiku s detailním okolním prostředí i např. tekoucí vodu.

Dalším dílem byla hra s názvem Clandestiny, stavějící na základě obou předchozích her, ale s kreslenou grafikou. Hra se nesetkala s takovým úspěchem jaký byl očekáván.

Po vydání Clandestiny se firma vydala dvěma směry, jedna část začala vyvíjet interaktivní film Tender Loving Care a druhá část se pustila do online hry Millenium. Tato část firmy měla větší úspěch a firma Red Orb Entertainment se rozhodla podporovat a vydat několik jejich projektů.

V roce 1998 firma vlastnící Red Orb Entertainment byla koupena firmou The Learning Company a ta zrušila většinu jejích projektů a s tím i celou firmu Trilobyte.

V roce 2010 byla firma obnovena pod názvem Trilobyte Games. Společnost připravila konverze her The 7th Guest a The 11th Hour pro iPhone, iPad a elektronické distribuční kanály na PC. Vydány byly další hry výhradně pro mobilní platformy (Tender Loving Care, 7th Quest - Infection, Book of Secrets)