Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Digital Chocolate

USA
Založeno 2003
Digital Chocolate je americké studio pro vývoj a vydávání her. Společnost má sídlo v americkém státě Californie v San Mateo a byla založena podnikavým Tripem Hawkinsem. Trip Hawkins začínal kariéru u Apple Computer a poté byl zakladatelem gigantu Electronic Arts. V roce 1991 byl jedním ze spoluzakládajících členů The 3DO Company, po jehož krachu v roce 2003 založil společnost Digital Chocolate a rozhodl se studio zaměřit především směrem k handheld a mobilním technologiím a pro systémy Apple a Windows. Pozici výkonného ředitele ve společnosti opustil v roce 2012.

V roce 2011 společnost převzala pod svou správu studio Sandlot Games, v minulosti úspěšného vývojáře casual her. Mimo San MAteo má Digital Chocolate působiště a kanceláře ve Finsku, Španělsku nebo Rusku. Za dobu své existence společnost získala celou řadu různých ocenění včetně ceny Nejlepší herní vývojář roku, kterou uděluje americká IGN.