Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cardboard Box Entertainment

Rok vzniku:
2006
Země původu:
Česká republika
Oficiální stránky:
http://www.cbe-software.com/
Společnost Cardboard Box Entertainment (CBE) má sídlo v Brně a byla založena v roce 2006 Janem Kavanem a Lukášem Medekem, duem kreativních a nezávislých vývojářů z České republiky. Cardboard Box Entertainment má jasný úkol: Přivést do her silné příběhy ze života a prozkoumat nové možnosti mimo tradiční herní vzory.

V roce 2007 vydali svoji úplně první hru (3D adventuru), kterou nazvali Ghost in the Sheet, vývojáři ze společnosti se i jednotlivě podíleli na jiných videohrách jako Dark Fall 2, Barrow Hill, Tale of a Hero, The Colour of Murder a Black Circle.

V roce 2012 CBE vydali netradiční sci-fi adventuru J.U.L.I.A a poté i její spin-off J.U.L.I.A. Untold (počítačová verze má vyjít v roce 2014). Studio mělo poté problémy s vydavatelem Lace Mamba, který jim neplatil a neplnil smlouvy. Finanční problémy vzniklé z tohoto sporu se studio rozhodlo řešit vydáním hry Vampires!.

V současnosti pracují na rozšířené verzi hry J.U.L.I.A. Ta by měla nabídnout lepší grafiku, rozšířený příběh a odlišný gameplay, který by jí měl přiblížit klasickým adventurám. Zajímavostí je, že rozšířená verze byla zafinancována přes Indiegogo, kde vývojáři získali od hráčů 14 120 dolarů (přičemž požadovali 5000). Hra poté uspěla i na Steam Greenlight.