Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Zoltan Chivay / 34 let / ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire

  • PC 50
Dojmy po mnoha hodinách strávených stavbou domů, hledání si dětí a žen: Hearthfire by byl svým způsobem i zadarmo drahý, protože o stejnou věc se pokoušeli a pokoušejí i modeři a nutno podotknout, často se jedná o povedené kousky. Ale nebudu oficiální přídavek porovnávat s mody (tak zlý na Bethesdu nebudu) a zaměřím se čistě na to, co se mi na DLC líbí a co ne.

Není nad to probudit se s pocitem milencova pohodlí a mateřské lásky, sejít dolů po schodech a při snídani poslouchat bardovu píseň o hrdinských činech nordských předků. Ten pocit mít kde složit své staré kosti docela funguje, všechno potřebné je po ruce a dům rozhodně nevypadá špatně.

Co se mi nelíbí je podstatný detail při stavbě domu. K předsíni a hlavní hale je možnost přistavět tři křídla domu. Východní křídlo může obsahovat buď kuchyni, knihovnu nebo zbrojnici. Severní křídlo trofejní místnost, alchymistickou laboratoř nebo skladiště. No a západní křídlo skleník, mágovu věž nebo ložnici. Takže pokud si chci v jednom domě postavit knihovnu, zbrojnici a kuchyni, mám smůlu, protože na východě může být pouze jedna z nich a jinde postavit nejde.

Stavba domu je zdlouhavá a drahá, prakticky se jedná hlavně o sběr materiálu, běhání mezi dřevorubcem, kovářem, obchodníky a těžením kamene a to po dobu několika hodin, takže Hearthfire není opravdu pro každého.

Hearthfire se nevyhnulo ani pár bugů, a to ani po oficiálních i neoficiálních patchích. Těmi nejčastějšími jsou zasekávání postav na místě nebo propadávání objekty. Ale hlavně, člověk si řekne: to je jako všechno? Na dům sice čas od času zaútočí bandité, obři nebo jiná havěť, ale žádného questu se hráč nedočká.
+22