Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Zoltan

Zoltan

Zoltan Chivay • 36 let • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Kingdoms and Castles

  • PC 75
Kingdoms and Castles je velice příjemná a nenáročná budovatelská strategie, ve které je cílem plně využít či zastavět veškerou dostupnou zemi. A je to velmi zábavné.

Na začátku postavíme hlavní sídlo, cestu, pár baráčků a jdeme těžit dřevo. Vesničané mají hlad. Postavíme první farmy. Teď všichni pracují na farmách, ale nikdo netěží dřevo! Pošleme pár farmářů na dřevo, postavíme víc domů, teď máme dostatek pracovníků. Chtělo by to kámen, ať se pěkně rozrosteme, tenhle je vhodný. Těžíme kámen, můžeme stavět další budovy. A další domečky. Není jídlo, vesničané trpí hlady. Víc farem. Sady. Prasátka. Teď už jsme město. Máme daně, nějaké to skromné opevnění, daří se dobře. Útočí vikingové. A sakra.

Zhruba takhle se hra hraje. Důležité je nastolit rovnováhu, snažit se čím dál více náročné obyvatele udržet šťastné, zdravé a najedené. A v bezpečí. Nájezdy vikingů a draků se opakují zhruba jednou za deset let, nicméně časem omrzí. Jakmile se z mého městečka stalo velkoměsto se slušnou posádkou, nevěnoval jsem nájezdům a drakovi moc pozornosti, protože už žádnou pořádnou škodu nestihli nadělat a posádka je rozdrtila s prstem v nose. Což je škoda, sice se útoky stupňují, ale málo. Výzva to není ani na začátku, natož později.

Právě obtížnost je jeden z mála záporů, hra je opravdu lehká a spíš se jedná o oddychovku. Prohrát asi jde, ale to by snad musel hráč schválně mučit obyvatelstvo hlady či něco takového. Také mi přijde škoda, že je nepropracovaný obchod, zde jen jednou za čas přijede loď s určitou nabídkou, kde můžeme něco nakoupit či prodat, nic propracovaného to ale není.

Vizuálně vypadá grafika fajn, viz zde mé trošku neuspořádané městečko.

Kingdoms and Castles tedy mohu doporučit každému, kdo si rád odpočine u nenáročné budovatelské strategie.

Pro: příjemná hratelnost a zábava

Proti: nižší obtížnost

+16