Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Sniper Elite V2

  • PC 75
Herní výzva 2022 – 5. Na vážkách (Hardcore)
Na úvod by bylo vhodné říct, že má recenze se týká remasterované verze z roku 2019. Ale jelikož jsem dohrál také verzi původní, rád bych zmínil alespoň v krátkosti daná vylepšení.

V roli profesionálního odstřelovače se dostáváme na samotný konec 2. světové války do srdce nacistické říše, tedy do Berlína. Naším úkolem není nic snažšího, než zabránit možné obnově říše, případně pak zneužití nacistických plánů třetí stranou. Jaká ale samotná cesta je?

Ačkoliv příběh u podobných her takřka nikdy nehraje prim, v tomto případě se jedná o poměrně zajímavou, ačkoliv velmi jednouduchou zápletku. Hratelnost za odstřelovače, kdy je třeba využívat rušivých prvků samotného světa, přináší s ohledem na stáří původní hry poměrně zajímavé možnosti. S odstupem času (v době vydání remasterované verze) však působí i tenhle mechanismus poměrně jednoduše a se znalostí všech následujících dílů je i level design značně nedokonalý. Bylo by to však nefér porovnávat hru s jejími nástupci. Grafická stránka hry nebyla vůbec špatná ani v době vydání původní hry, což paradoxně trochu ubližuje verzi vylepšené, jelikož zkrátka nebylo moc co upravovat (nebo se možná pouze nechtělo). Z tohoto důvodu nemohu remasterovanou verzi nikterak doporučit více, než původní hru. Rozdíly jsou takřka nepatrné a z mého pohledu pouze čistě grafického charakteru (pokud nepočítám přítomnost všech DLC).

Všeobecně známá kill cam, která sérii provází je stejně jako celá hratelnosti ve druhém díle na svém počátku. Není příliš detailní ani propracovaná, což ale nemusí být nutně kritika. V porovnání s dalšími díly značně lineární úrovně přijemně odsýpají a za pár poměrně užitých hodin je hotovo.

Jak samotnou hru shrnout, případně komu doporučit. Ačkoliv je značně obtížné vrátit se z dalších propracovanějších a modernějších dílů na skoro samotný začátek, jedná se stále o zajímavou hru plnou překvapivých nápadů a dobré hratelnosti. Co je na pováženou je pořízení remasterované verze, oproti hře původní. Ta obsahuje jen několik grafických vylepšení a obsahuje již zmíněná všechna DLC.

Hodnocení: 75 %

Pro: Obstojná grafika, hratelnost, kill cam

Proti: Nevýrazný remaster, již poměrně zastaralé mechaniky

+13