Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Memento Mori

  • PC 75
Herní výzva 2020 - 2. Heuréka! (Hardcore)
Ačkoliv mám velmi rád adventury s touto ,,mystickou,, atmosférou podobné Poslu Smrti, k Memento Mori jsem se opravdu dlouho přemlouval a to především proto, že jsem věděl, že hra má spoustu možných konců a já zkrátku musím vše zakončit co nejlépe. "Jak proboha změním osud postavy v adventuře?", říkal jsem si.
Nejprve bych začal kladnou stránkou věcí a to příběhem. Ačkoliv z doslechu vím, že spoustu lidí příběh nezaujal, mě naopak naprosto dostal. Především naprostý zvrat na konci hry. Rozmanitost míst, postav a také velmi vysoká interaktivita se světem. Vytáčení čísla na telefonu, email a jiné působí velmi uvěřitelně. Stejně tak již zmíněné vícero konců se zkrátka odvíjí logicky od toho, co by člověk v dané situaci skutečně měl udělat. Zajistil jsi si žebřík proti pádu, nebo dlažební kostkou zajistil vchod do skryté místnosti? Super... Neudělal jsi to? No... Memento Mori (Pamatuj na smrt).
Nyní bych něco řekl k tomu, co někoho potěší a někoho zase zklame a to je hratenost. Pokud máte problémy s hraním adventur a to opravdu i pokud máte problém dohrát díly ze série Polda, tady budete jako doma. Lehčích adventur je opravdu poskrovnu a ostřílení hráči, kteří za sebou mají advenutry jako je již zmíněný Posel smrti se zde budou spíše nudit, jelikož co se týče obtížnosti logických hádanek jsme na úrovni jednoduššího RPG. O to lehčí hra je, že vždy máte jistotu, že rozuzlení záhady je skryto maximálně na 3-4 lokacích, kde prostředí k interaktivitě vyloženě nabádá. Ovšem jak řikám, pro někoho klad, pro někoho zápor.
Na závěr to nejhorší. Technický stav hry a dabing. Ačkoliv hru hraji takřka 12 let po vydání na Steamu, samozřejmě očekávám sem tam nějáký problém, ale tohle? Několikrát za hru bylo nutné hru kompletně přepnout z českého jazyka a danou část dohrát v jiném jazyce nebo se člověk pokaždé setkal s pádem hry. Hodnocení českého danignu je snad zcela zbytečné, zkrátka hra působí, jak kdyby ji dabovalo 5 lidí během nudného odpoledne v karanténě. To, že pomalu pětina hry vůbec nadabována není a je čtena pouze strojově, je kapitola sama pro sebe.
Zkrátka a dobře se jedná o poměrně zajímavou a originální adventuru, kterou bohužel sráží její technický stav a dabing. Jinak se jedná takřka o povinnost pro každého adventuristu.

Hodnocení: 75%

Pro: Originální příběh, interaktivita prostředí, různorodé oblasti

Proti: Technický stav, dabing, někdy až příliš lehké

+17