Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Just Cause 2

  • PC 80
Komentář k téhle hře jsem chtěl napsat, až ji dohraji, ale to bysme se nedočkali :) už téměř dva roky jen lítám po mapě, hledám bedny, "osvobozuju" vesničky a bořím pomníky šíleného diktátora. A hrozně mě to baví.

A to i přesto, že JC2 je naprosto debilní hra bez sebemenší špetky logiky. Hrajeme za jakého si mexického (?) agenta CIA a lovce perel, který zachraňuje nebohé občany komunistického státu tím, že ničí jejich zásobárny vody, benzínové pumpy, radiové věže a tím neustále ohrožuje jejich životy. Čím víc toho zničíte, tím víc máte chaos points, které vám otevřou hlavní příběhové mise, kterých je snad 6 nebo 7. Do toho se vám otevírají vedlejší questy, které jsou všechny na jedno brdo a jediné, co se liší od běžného gameplaye je skutečnost, že po dobu mise musíte setrvat v určeném prostoru, jinak se mise zruší.

Příběh je naprosto příšerný, patetický a plný klišé, ale to je úplně jedno, protože ho nebudete sledovat. Četl jsem, že si tvůrci JC2 stěžovali na to, že jen malé množství hráčů dohrálo jejich hru do konce - no ještě aby ne, když nás baví jen tak poletovat, jezdit, krást auta a motorky a kašlem na nějaké příběhové mise. Nutno však říci, že náplň hlavních misí je zajímavá a má něco do sebe - tím myslím samotnou hratelnost, ne příběhové pozadí.

Jízdní model je slabý, připomíná The Saboteur a x dalších arkád, ale sjíždění z útesů snad nikdy neomrzí. Ovšem jakmile se dostanete k bojové stíhačce, začne ta pravá legrace. Hák, kterým se můžete kamkoli přitáhnout, má konečně pořádné využití a v kombinaci s padákem a tryskama (DLC) je to žůžo. Ačkoli nakládání s tímhle vším odporuje veškerým zákonům fyziky, je to prdel.

Ve hře vás zarazí spoustu nesmyslů, jako jsou prázdná města nebo fakt, že sportovní auta řídí chudí farmáři. Taky si všimněte, že hlavní hrdina je menší než všichni vojáci v zemi, ale větší než všichni civilisté. Zvláštní. Když budete šikovní, tak možná narazíte na fakt pěkná zákoutí, jako je například nebeská diskotéka nebo ostrov, kde ztroskotal ancábl seriálu LOST.

Just Cause 2 je prostě hra, kde se hratelnost hlásí o slovo a přeřve tak všechny ostatní aspekty. Někomu to vadí, já se u hry už dlouho a opakovaně bavím. Navíc se hra opakovaně objevuje na steam nebo gamersgate v akcích za směšné peníze. A pozor, je to jediná hra, do které jsem si přikoupil DLC přidávající pičičárničky, a to už je co říct.

Pro: grafika + dohled, to je bezkonkurenční; hratelnost (!); efektnost každé scény

Proti: slabší fyzikální model (prostě vzletný havoc); nulový až debilní děj

+18