Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Milan Koubský / 33 let / Praha (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Worms

  • PC 100
U téhle hry jsme jako malý caparti strávili neuvěřitelně času. Je to až s podivem. Hra měla i na svou dobu (1996) strašně jednoduchou grafiku. Červíci byli složení tak z dvaceti pixelů, zaměřovací terčík z pěti pixelů. Výbuchy jsou geniálně jednoduché. Žádný zbytečný oheň, zato střepiny po výbuchu granátu se pixelově rozlítnou okolo jako správný granát a ta vlna je v tom opravdu cítit. Vidím v tom kousek reality? To je asi moc nadsazené. Celá původní hra po osekání filmečků (což je velká škoda, protože jsou kvalitní a vtipné) zabere nějakých 900 kb. A kolik se do toho vejde zábavy.

Co nás u toho určitě tolik drželo bylo málo zbraní a jejich malá nastavitelnost (množství , síly, atd..). Nenutilo nás to v menu vymýšlet kraviny, zato jsme si víc víc vážili každého airstriku nebo řízené střely. Když došli počtem omezené zbraně, tak jsme se odstřelovali bazukou, zaměřovali granátama či brokovnicí. Zábava jako hrom na strašně dlouho. Prostředí se náhodně generuje. V každém je jiná gravitace, kluzkost, hustota min. Singleplayer jsme vůbec neznali. Ta pravá a jediná zábava u téhle hry je, sednout si ve čtyřech lidech k počítači a pařit. Je to vlastně taková společenská hra.

Dnešní mladší hráči by se nad zjevem téhle hry nejspíše zhrozili, ale neni nic lepšího než banánový nálet. Hra ani náhodou dnes neztrácí na síle, ba naopak. Červíci hláškují a v téhle hře vymysleli nejznámější zvuk icq. Nejlepší díl série.

Pro: multiplayer, kopec zábavy

Proti: hrát sám s počítačem je nuda

+13