Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Hearts

  • PC 80
Srdce. Jinak také Microsoft Hearts. Jedná se o karetní hru, která je součástí systému Windows už prakticky od pradávna (poprvé se objevily ve Windows 3.1) a ve Windows 7 přichází její labutí píseň. Dá se zprovoznit i v novějších Windowsech, nicméně novější verze od Microsoftu než ta z Win 7 neexistuje. Samotná hra Srdce má navíc několik variant. přičemž tato varianta pro systém Windows se v originále nazývá Black Lady. Název je odvozen od pikové dámy, která je krom srdcí jedinou jinou kartou ohodnocenou body.

Je to jednoduchá hra pro 4 hráče (přičemž jednoho ovládá hráč), ve které se hráč musí během jednoho kola postupně zbavit všech karet, které náhodně dostane (každý hráč má 13 karet). Hodnoty karet jsou stejně jako u jiných her, eso nejvyšší, dvojka nejnižší. Hlavními kartami jsou zde srdce a piková dáma. Hráč se během kola musí snažit pomocí taktizování zbavit všech karet, přičemž se snaží, aby ostatním hráčům nesebral během hry žádné srdcové karty nebo pikovou dámu. Pokud mu na konci kola zůstanou srdcové karty, tak za každou srdcovou kartu se mu přičte bod do celkového pořadí a pokud má v držení i pikovou dámu, dostane bodů hned 13. Jedinou vyjímkou v téhle hře je situace, kterou není tak snadné zahrát, nicméně nemožné to také není. Když se hráči podaří během kola posbírat všechny srdcové karty a pikovou dámu k tomu navrch, automaticky se všem jeho soupeřům přičte 26 bodů. On sám samozřejmě zůstane na nule. Hra se hraje do 100 bodů a kdo je první dosáhne, hra končí a dotyčný prohrál. Vítězem je naopak hráč, který má bodů nejméně.

Abych pravdu řekl, je to jedna z mých nejoblíbenějších karetních her. Je rychlá, jednoduchá a zábavná. Navíc se zde nehraje o peníze jako např. u mého oblíbeného Blackjacku či Pokeru. Na PC jsem ji z nudy občas hrával, nicméně až během letošní výzvy jsem si řekl, že si dám hezkých 10 hodin potřebných pro splnění (budu hrát samozřejmě více, jen těch 10 hodin si vyměřím), během kterých si budu zapisovat i výsledky, jak jsem dopadl.

Po 10 hodinách hraní a pečlivého zapisování si výsledků zde přicházím s vyhodnocením.

Čas: 600 minut
Hry:
První místa: 27
Druhá místa: 17
Třetí místa: 13
Čtvrtá místa: 14
Celkem: 71
Průměrný čas na hru: 8 minut 30 sekund
Průměrný výsledek: 2,2 místo
Nejdelší vítězná série: 4 výhry za sebou
Nejdelší série bez výhry: 7 her

Seznam her:
4.; 2.; 1.; 4.; 1.; 1.; 2.; 3.; 1.; 2.; 4.; 1.; 2.; 1.; 1.; 4.; 2.; 2.; 2.; 2.; 4.; 2.; 1.; 3.; 2.; 3.; 3.; 3.; 1.; 4.; 1.; 1.; 3.; 3.; 1.; 2.; 4.; 1.; 3.; 2.; 1.; 4.; 1.; 1.; 4.; 1.; 3.; 2.; 4.; 1.; 1.; 3.; 1.; 2.; 1.; 1.; 2.; 3.; 4.; 4.; 2.; 1.; 4.; 3.; 1.; 1.; 1.; 1.; 2.; 3.; 4.

Pro: Zábava, odreágování, nepředvídatelnost

Proti: Občasná frustrace, nelze hrát online proti živým hráčům, v klasické podobě špatně hratelná, hráči mohou lehce podvádět

+10