Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Goat Simulator

  • PC 60
Vzpomínám si, že při brouzdání po herních webech jsem náhodou narazil na zmínku o simulátoru hry na kozu. Nevěřícně jsem otevřel článek a zjistil, že se to myslí vážně. Odvážným a novým počinům přeji, takže jsem si řekl proč ne.

Internet dal internet a hle hra byla ještě před prvým aprílem k mání. Goat Simulator netřeba příliš vysvětlovat, na herní principy sí záhy příjde každý sám. Jednoduše zkoumejte kozou, co vše lze v malém městečku dělat. Krom pobíhání a skákání, můžete simulovat mrtvou kozu, mečet, olizovat a zárověň přisávat předměty a v neposlední řadě demolovat. Zpočátku jsem si říkal "wow" to je snad ujetý GTA za kozu. Není tomu úplně tak, v podstatě nečekejte příběh ani žádnou smysluplnost vaše počínání. Ostatně i přídavek v názvu hry "Simulator" je věru dosti odvážný. Koza je nesmrtelná a se simulátorem to opravdu nemá co dočinění.

Tvůrci si připravili různé legrácky a některé achievmenty dokáží pobavit pro svou absurditu. Celkově jsem zatím nenarazil na možnost uložení a tak tedy veškeré mé dovádění začínalo od znova. Ovšem po vcelku krátké chvíli jsem si dokázal hru zaškatulkovat. Je to v podstatě guilty pleasure pro youtube lets play videa a srandičky. Stejně jako v source enginu byl Garry´s Mod je Goat Simulátor stvořen pro uživatelskou představivost. Jaká je budoucnost nelze přímo odhadovat, hra vyšla teprve nedávno, ale dokážu si představit poměrně slušnou komunitu, která se touhle hříčkou bude bavit. Uvidíme za pár týdnů. Hra má své bugy, např. jsem zapadl pod povrch u budovy nebo u bazénu. Zřejmě se dá očekávat update ze strany vývojářů. Vše jen závisí na úspěchu, který myslím i díky reklamě by mohl být. Minimálně u hráčů, kteří si chtějí odpočinout od těch všech FPS a MMORPG...

Nesimulátor kozy stojí minimálně za vyzkoušení. Alespoň tedy pokud máte slabost pro pokleslý humor a chcete si jen tak zaskotačit. Je to "hra" pro dlouhé chvíle, tehdy když nebudete vědět co dělat. Jakékoliv jiné smysluplné důvody pro hraní nejsou.

Pro: Odreagování, achievmenty, zpomalování, demolice a skoky

Proti: podivná fyzika, bugy, prozatím jedna lokace, nemožnost savu

+26 +27 −1