Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Dark Parables: The Match Girl's Lost Paradise

  • PC 60
Hry ze série Dark Parables podle mě patří k těm lepším z HO žánru. Sama si jednou za čas dám takovou hru jako jednohubku a musím říct, že oproti jiným, DP má alespoň nějaký ten srozumitelný příběh, který kromě všeho alespoň jemně navazuje na předchozí. Sama jsem nehrála sérii popořadě, ale člověk nemá problém poznat, ze kterých předchozích příběhů se postavy objevují.

Pohádkový detektiv se opět setkává s překrouceným příběhem, tentokrát s dívkou se zápalkami a magickými plameny. Vyvážení logických hádanek, kombinování předmětů a HO je tak akorát, je tu i pár 'akčnějších soubojů' (toto berte s rezervou, je to stále HO adventura). Právě tyhle souboje, které byli formou jakéhosi logického rychlíku, mě ale těžce nebavily. Naštěstí pokud se člověk skrz nějakou hádanku anebo právě skrz tento souboj nemůže dostat, je možnost je úplně přeskočit. Přeskočila jsem snad právě jen předposlední souboj, ostatní úkoly těžké nebyly, některé jsem vyřešila hned, s některými jsem šachovala trochu déle. Celkově hra trvá zhruba tři hodinky, což je takový optimální čas pro HO. Pokud si člověk chce zahrát hru tohoto žánru, tak Dark Parables je taková záruka toho, že ta hra bude alespoň hezky udělaná.
+13