Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Plankton

  • PC 40
Takto zvláštní hru jsem snad ještě nehrála. V podstatě tam toho na hraní ani moc není. Byla jsem malý živočich, který se živí planktonem. V první levelu jsem mohla kliknout na svoji potvůrku, která pak vystřelila rychlostí blesku tam, kam byla zrovna natočená, nebo jsem zběsile klikala na její potravu abych jí nalákala. Bohužel potvůrka nejde nijak ovládat. Až asi v 8 levelu mám já jako hráč konečně nějakou moc hru jakkoliv ovlivnit a to tak, že jsem mohla kliknout někam do černé obrazovky a tam se objevila potrava. Takže jsem potvůrce vytvářela jídlo. Pak už jsem zase jen koukala, jak se potvůrka sama prohání po obrazovce a žere si. V posledním dvanáctém levelu už potvůrka narostla a zdokonalila se v lovení a tady jsem zase měla jako hráč možnost ovládat situaci. Musela jsem na potvůrku klikat ve chvíli, kdy nad ní byla potrava, aby jí tak ulovila.

Tím končí chapter 1 a začne chapter 2. Asi jsem hodně nechápající člověk, protože jsem přes sebou viděla akvárium na které jsem mohla svítit lampičkou. Z lampičky do vody padalo světlo a tím ve vodě vznikala potrava kterou nějaká potvůrka žrala. Když sežrala jednu potravu získala jsem tím jeden penízek. Za peníze šla koupit jiná lampička. Ovšem mě moc zábavné nepřišlo čumět jak husa do flašky hodinu na akvárium a čekat až se potvůrka dostatečně nefutruje. Za každou novou lampičku přibyla jiná potrava a jiná potvůrka. Až skoro ke konci mi došlo, že když na potvůrku kliknu, tak jí chytím do své sbírky.

Co jsem zcela nepochopila bylo nastavení zobrazení. Steam mi hru pustil v samostatném okně, které bylo ovšem moc vysoké, takže jsem viděla jen horní část hrací plochy a nešlo to nijak posunout dolů. Když jsem klikla na režim celé obrazovky hra se mi sice roztáhla na celou obrazovku, ale pro změnu se mi zobrazila jen spodní část obrazovky a nešlo se nijak dostat nahoru. Jako bonus nešla hra vůbec vypnout, pouze na tvrdo, v ovládacím panelu pomocí „zavřít“. Zkoušela jsem nastavit i rozlišení přímo ve spouštěcím souboru, ale nemělo to úspěch.

Do teď nevím, co tím chtěli tvůrci říct. Kdyby šla potvůrka ovládat byla by hra zábavná. Takhle byla jen nudná a v podstatě jsem celou dobu hraní nechápala co se po mě vlastně chce.

Pro: zajímavý námět, rychlé

Proti: špatné nastavení zobrazení, nemožnost ovlivňovat dění

+15