Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Silver Lining - Episode I: What is decreed must be

  • PC 30
Pokud jste nehráli celou sérii a vaši hlavní vzpomínkou na King´s Quest je protagonista Graham s hučkou u hradu s příkopem plným krokodýlů tak budete už intrem zcela zmateni. Probíhá svatba(?) s mnoha postavama, které byste asi měli znát, to naruší nějaký černokněžník, začaruje uspáním krále(?) a jeho sestru(?) a šedivý týpek(?), prý jejich otec, nasazuje svoji hučku (aha, Graham!) a vyráží za jejich záchranou.

Technická stránka hry není vrcholem doby, ale asi adekvátní okolnostem vzniku hry. Horší je, že naplněný hrad a okolí z intra zejí prázdnotou a nic není horšího v adventuře než prozkoumávat prázdnotu. Za celou epizodu seberete tři předměty a váš jediný adventurní počin je zaplatit převozníkovi. Jinak se jedná o běhání po cestě a několik nezajímavých rozhovorů. Příběhově mi přišlo smutné, že hrdinské skutky Grahama se nijak neprojevily na respektu postavy a musí se jako slavný hrdina a otec krále(?) dalších postav doprošovat a uplácet, aby se mu vůbec věnovali.

Epizoda mi zabrala asi hodinu. Popravdě jsem zklamán. Čekal jsem toho obsahu více, chápu že jde o úvod a Grahamovi není po ztrátě dětí do zpěvu, ale pořádné vtipy a zajímavé lokace ke zkoumání mi chyběly. Snad se to dalšími epizodami zlepší.

Pro: návrat do světa King´s Quest

Proti: nic moc technická stránka, prázdné lokace, nudné rozhovory, žádné hádanky

+10