Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Time Gate: Knight's Chase

  • PC 85
Opomíjená, nedoceněná a přitom dokonalá. To jsou slova, která mi vlezou na mysl, když zavzpomínám na tuto skvělou hru z dílny Infogrames.

Děj nás zavede, v roli studenta práv Williama Tibbse, který pátrá po své dívce Julii, od současnosti až do středověku, mezi templářské rytíře, do roku 1329.

Kdo vyrůstal na sérii Alone in the Dark, neměl by si podle mě nechat ujít Time Gate. V principu jsou si hry totiž velmi podobné, avšak Time Gate je technicky mnohem vyspělejší.

Všechny postavičky mají více polygonů, textury a využívá se Gouraudova stínování, takže vše vypadá podstatně lépe. Nádherně nakreslená jsou taky veškerá pozadí a lokace, ve kterých se jako hráč pohybujete - vzpomínám si, že jeden čas jsem měl dokonce z jedné scénérie i obrázek na ploše. Šlo o scénu na nádvoří kostela, s náhrobky pokrytými sněhovou pokrývkou a západem slunce - dojemná scénka. I když se na mne vzápětí začali odevšud valit ghoulové :) V tehdejší době zaujaly svou vysokou kvalitou také renderované filmečky.

Za srdce chytí i hudba, která kouzelně doplňuje už i tak hodně hutnou atmosféru. Ani zvuky neurazí.

Zajímavost: původně mělo jít o trilogii, ale kvůli špatným prodejům hry byla vydána pouze tato první část.

Pro: poctivá ruční práce

Proti: relativně krátké

+10