Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Matyáš • 28 let • ČR - kraj Olomoucký

Komentář

Přejít na komentáře

Defend Your Life!

  • PC 70
Hodnocení 7/10 , Splněné Achievementy 20 z 20 , Curator

Jsem fanoušek žánru Tower Defense a myslím si, že jsem jich už mnoho odehrál. Také jsem 100% Achievement Hunter. (Jen pro vás, abyste věděli jak moc se vaše názory shodují s mými). Steam tvrdí, že jsem na tom strávil 24 hodin, ale myslím si, že polovina z toho je pravděpodobně blíže pravdě.

Artstyle a celkové zpracování je dost dobré, podobné jiným TD. Má však originální tématiku, není to jen obvyklé fantasy prostředí, které je typické pro hry TD. Kdo hru zkusil, tak vám jistě v hlavě naskočily útržky z dětství, neboť hra je nápadně podobná animovanému dětskému naučnému seriálu Byl jednou jeden život. Jsem z oboru, takže malé plus za to, že prostředím hry je lidské tělo, kde bojujete s viry, bakteriemi a členovci. V tomto prostředí není mnoho her a tato hra je určitě první v tomto žánru TD.

Přestože je hra klonem Kingdom Rush, má některé nové funkce. Kouzelná věž byla nahrazena podpůrnou věží. Každá základní věž může být upgradována na 2 různé z první úrovně. Celkový počet věží je o něco vyšší než v KR. Co jsem však nepochopil je výběr věží. Hubit patogeny ve střevech děly, a jadernými hlavicemi mi nezapadá ani trochu do koncepce. Místo nich antibiotika, injekce, cokoliv, co zapadá do prostředí hry.

Nicméně největším problémem této hry je ovládání hrdiny. Je jasně vyroben pro telefony / tablety. Také jejich výběr mi nezapadá do tématiky hry – Hulk uvnitř těla bojující proti virům?? Raději bych viděl bílé krvinky, jak mordují bakterie, tak jak se to ostatně děje. Jsou to maličkosti, které z prostředí, z kterého hra vychází dělají nedotaženou slátaninu. Melodii a zvuky nemohu hodnotit, během hodin hraní jsem ji jedinkrát neslyšel, pouštěl jsem si svoji vlastní.

Hra je vcelku jednoduchá, stačí stavět pouze děla a vylepšovat je, takže ji lze prolítnout poměrně snadno s 100 % ACH při troše snahy. Existuje i ovládaní rychlosti hry pro urychlení průběhu. Opravdu také oceňuji obtížnost posledních (řekněme asi 5) úrovní ve hře.

Hra není špatná, je to oddechovka, při které nemusíte extra taktizovat, dávám ji 70 %. I přes mé výhrady jsem se při hraní bavil a také svoji roli jistě sehrává fakt, že hra je od tvůrců z Čech
+12