Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
pipboy

pipboy

Tomáš Sedlák / 30 let / rollout support / Mladá Boleslav (ČR - kraj Středočeský)

Komentář

Přejít na komentáře

The Witcher

  • PC 90
Zaklínače jsem v první řadě přehodil z češtiny do polštiny, protože CZ dabing je otřesný, kdežto PL prvotřídní.
Zaklínač mě hodně potěšil tím, že je to docela dospělá hra. Není to žádné hrdinské fantasy ve stylu "hurá na draka" a připomíná kvalitní fantasy povídku jako málo co. Jazyk je hezky přirozený a přirozeně sprostý, stejně jako postavy, které jím mluví. I ty jsou valmi lidksé a přirozené - pomlouvají, podvádějí, lžou a kradou a přesto stále fungují jako společnost - málokdo je bez poskvrnky.
Vývoj postavy není úplné dokonalý, pár kazů by se našlo i na hře (třeba hledání questových postav které se v herním světě objevují jen v určitý čas na určitém místě a vy nevíte kdy je docela otrava).
Systém soubojů je poměrně jednoduchý, ale efektní i efektivní. Kosená monstra jsou prakticky samé slovansnké originály, graficky je hra vyvedena na výbornou.
Všechny chybky pak spolehlivě zamete pod koberec perfektně podaný příběh s výborně napsanými dialogy, které jsou (tedy v polské verzi) opravdu profesionálně namluvené.

Nejlepší RPG od vydání Vampire Bloodlines, v rámci fantasy od vydání Gothic 2. Nemůžu jinak než doporučit.

Pro: mistrovsky napsaný příběh a dialogy, polský dabing, uvěřitelná atmosféra, původní svět inspirovaný slovanskými pověstmi, délka

Proti: český dabing, některé vedlejší aspekty se zdají být nedomyšlené, nějaký ten bug

+17+19 / -2