Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Honza, Jan, Jeník, Jenda, Hanz, Johnny.... • 31 let • Gigolo • planeta Země (ČR - kraj Středočeský)

Komentář

Přejít na komentáře

Fable: The Lost Chapters

  • PC 85
Reakce na recenzi JohnCZ: Každý názor respektuji a dokážu ho byt je negativní a je na mou oblíbenou hru přijmout ale v tomto výjimečném případě se musím hry zastat. Pár argumentů v recenzi je zcela zcestných.
-Fable není RPG? Myslím že to je to první PRAVÉ RPG v té době. Jak už z názvu vyplývá RPG "Role Playing Game" do češtiny asi jako přeloženo "Vžij se do postavy kterou ovládáš" a nikoliv "nasbírej milion XP a prodávej haraburdí abys měl na silnější meč".
A Fable byla jediná hra (vedle Mass Effectu) která dokázala abych se vcítil do hlavní postavy,napomáhá tomu několik důležitých prvků. Vaše postava roste a vyvíjí se. Stárne ,rostou ji vousy, tloustne, hubne nabírá svaly (ano z toho byli všichni odvaření v San Andreas) na těle má jizvy podle toho jak moc jste v bojích dostávali nakládačku, měnění účesů, tetování a kupování oblečení.
Pak je tu sytém morálních rozhodnutí, který fungoval naprosto skvěle a nejenom, že podle toho reagovalo vaše okolí, ale stejně tak se měnil vzhled hrdiny. A jak jsem sílil měl jsem pocit i já jako hráč, že jsem silnější a vždy když jsem přišel do města a lidé mě opěvovali a dívkám při pohledu na hrdinu padaly kalhotky to byl vždy super pocit.

-Konzolovitost: Ano, hra byla převedena z konzolí, ale absolutně vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že bych hrál port z konzolí jako tomu je v dnešních dobách. Ovládání na PC bylo zcela intuitivní a jednoduché. Levé tlačítko myši útok, pravé obrana, kolečko myši kotouly, a modifikátor "shift" a myš kouzla. Co je na tom konzolovitého? Linearita mi zde osobně vůbec nevadila a nevím zda se mýlím, ale lineární byl i skvělý Gothic ne? A stěžoval si někdo? Stejně na tom byla dobře i optimalizace a v PC verzi byl přidán nový obsah navíc a to včetně příběhu, jenž mě osobně zajímal od začátku do konce. Jedna z nejlepších konverzí na PC vůbec.

Questy byly krásně provázané a dávaly smysl. Ne jako v RPG "vybij vesnici trolů a já ti za to dám kouzelnej klacek" kupování domů a shánění knih pro školu v kamenném újezdu bylo velmi příjemné zpestření.
Grafika je pohádková a detailní, hudba naprosto pasující a hlavní záporák pořádnej zmetek.
Fable pro mě osobně byla revoluční hra, jen bohužel nebyla prostě (jako většina, jenž chtějí inovovat a odlišit zavedené principy v žánru) pochopena a to mě opravdu mrzí. Mnoho her jako již zmíněné San Andreas nebo můj milovaný Mass Effect a mnoho dalších ti všichni si vzaly příklad právě z této hry a něco takového si může dovolit jen a pouze revoluční hra.

Pro: Morální volby a jejich dopad na na herní svět,dovednostní a fyzický vývoj hlavního hrdiny,grafika,jednoduché ovládání,návyková hratelnost,přidaný obsah na PC,mnoho kouzel.

Proti: Opravdu velmi jednoduché (nezemřel jsem ani jednou za hru),na RPG velmi krátké.

+22 +23 −1