Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Sinking Island

  • PC 55
Od natolik dobře hodnocené hry jsem, upřímně, čekal mnohem víc. Neoriginální, christieovské pojetí příběhu mě štvalo nejméně. Zásadní chyby v logice ovládání (od typického používání nože na jedno a šroubováku na druhé, ač je to v reálu zaměnitelné, po fakt, že jediným rozumným řešením dialogů je říkat všem okamžitě všechno a všech se na všechno ptát), přes zavádějící metodu vyšetřování (nakombinovanější a inteligentnější vývoj by měl rozhodně větší smysl) až po naprosto stupidní součásti hry, které vás teleportují uprostřed důležitého rozhovoru (telefonáty s manželkou, obědy).
Smrt de Nolenta je opravdu spíše komickou reakcí na stokrát opakovanou situaci svědka zabitého v noci po tom, co se snažil sdělit podrobnosti, nehledě na to, že mi trochu uniká, proč jej vlastně Marco, jenž o jeho svědectví nevěděl, zabil. Jako reakce na dopis mi to vážně nesedí.

Na druhou stranu, poslední dobou vychází velmi málo adventur a budu-li vycházet z toho, že hodnocení 50% je průměr, Sinking Island si určitě nadprůměrné hodnocení zaslouží. Bohužel to ale zdaleka není proto, že dokázal využít - nebo nedejbože předčít - svůj potenciál, ani proto, že má úžasnou atmosféru nebo překvapivý příběh, ale protože je lepší, než ostatní blbosti na trhu. Achjo, starý dobrý Zork.

A poslední rejpnutí - v té hře krucinál leje jako z konve a řádí hurikán, stojí na tom půlka příběhu, tak kde se tam, krucinál, berou ty stopy v písku a otisky prstů???

Pro: rozumné tempo, jen velmi málo lehce zásekových míst, slušné vykreslené vztahové principy

Proti: neoriginální, neatmosferické, spousta nelogičností, krátké, jen jedna dějová linka, nudný konec, příliš Agathy Christie, nevýrazný soundtrack...

+12(13-1)