Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Batman: Arkham Knight

  • PC 80
Tohle doma nezkoušejte! Napadlo si vás odehrát znovu celou Arkham serii? Tak na to rychle zapomeňte! Hezky si dejte rok i dva pauzu po dohrání všech ostatních dílů, pak si budete tuhle hru užívat.
Arkham knight je postavený na předešlých dílech, vylepšený Unreal engine 3 a přeplácané shadery na každém kroku, vylepšený bojový systém a větší ulice města aby se tam váše tankauto vešlo.

Příběh
Na začátku si budete připadat jako Alenka, ale poté se do příběhu dostanete a společně s batmanem i jeho přáteli budete řešit spoustu problémů co se ve městě odehrávají. Zápletky jsou typicky komixové a ze židle vás nepostaví. Je tu i určitá náročnost na hráče co se příběhu týče, protože pokud jste hráli předchozí díly tak si hru zajisté užijete víc z hlediska příběhu, ale zase o to míň z hlediska herních mechanik.
Dialogy jsou dobře napsané a na žádný amaterismus jsem nenarazil, kvalita textu má svoji váhu a rozhodně nenudí a dokáže pobavit. Vlastně schopnost slyšet spousty dialogů na dálku dotváří atmosféru hry a nejednou se zaposloucháte do debaty nepřátelských vojáků kteří kecají o dění ve městě.

Gameplay
Náplňí hry je zajisté bojový systém a to ať už v kůži batmana nebo jiných hratelných postav, ale zajisté taky vašeho batmobilu, který se umí změnit v bojový tank a střílet z kanonů i raketových děl.
Je to docela nášup protože můžete hrát za batmana nebo jeho kumpány pokud vám to zrovna hra dovolí, ale taky jezdit po lehce rozbitelném městě ve vaší káře a v případě potřeby si auto změnit na bojový tank a rozstřílet pár nepřátelských vozidel. Žádný sandbox nečekejte, tyhle věci jdou dělat, ale nebudete mít takovou potřebu a spíše si necháte zadek tlačit samotným příběhem a vedlejšími úkoly.
Zatímco hlavní příběh je hezky zpracovaný tak vedlejší linka je tu zase uplně k ničemu. Záchrana hasičů a civilistů je tu prostě jen jako prodloužení herní doby. Jinak čekejte klasické nářadíčko co batman používá když zrovna nerozdává rány pěstí a nerad bych prozrazoval tři nové hračky, který batman od předchozích dílů dostal.
Batarang jsem skoro nepoužil celou hru, zatímco vystřelovací hák od začátku do konce, ale to je taková klasika. Ve hře je i hádankář a jeho hádanky budete řešit zejména pomocí batmobilu a to je sakra otravné, protože celé tyto sekvence jsou zdlouhavé a potřebovali by zkrátit tak na polovinu aby to byla zábava.

Technické zpracování
Když hra vyšla tak optimalizace rovnou z prdele vypadla samotným vývojářům, zda je to vina studia nebo vydavatele se asi nedozvíme.
Každopádně hra dostala pár záplat a běží líp, ale nečekejte zázraky a na 1080p, medium-hight,60fps vám pruměrný počítač stačit nebude.
Grafika je opravdu suprová a to zejména pokud si dovolíte zapnout ty různé blbůstky v nastavení. Poprvé jsem zůstal čučet na kapky deště jak stékají po sklech batmobilu. Město je zpracované velmi detailně i když v něm toho nejde moc dělat je radost nad ním létat či jezdit v jeho ulicích.
Celková atmosféra je opravdu parádní a chvilkama jsem i věřil, že já jsem ten batman co tu musí nastolit pořádek.
Ozvučení i samotný dabing jsou na filmové úrovni a tady se opravdu nešetřilo a to musím poznamenat, že nadabovaných postav je ve hře mnoho. Ovládaní je zvládnuto dobře a vše mi vyhovovalo na PC i defaultně.

Závěr
Hra by byla mnohem lepší kdyby samotné město nabízelo více aktivit, ale vzhledem k příběhu to bohužel nejde. Výborná grafika i ozvučení hře dávají velmi dobrou atmosféru, kterou vám může bohužel zkazit hrozná optimalizace na PC. Revoluce se tu koná, ale tak nějak na půl, samotný batmobil si užijete, ale otázkou je jak dlouho, protože jako nová herní mechanika je super, ale souboje začnou nudit a bezsmyslné ježdění bezesporu také.

Pro: Grafika a ozvučení, Spousta herních mechanismů, Atmosféry města

Proti: Optimalizace, Nudné vedlejší mise, Hádankář, Město po delší době působí prázdně a nudně

+10