Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Michal Dufek / 44 let / DTP / Třebíč (ČR - kraj Vysočina)

Komentář

Přejít na komentáře

Red Faction II

  • PC 65
Jelikož jsem druhý díl hrál bezprostředně po dohrání dílu prvního, čekal jsem neméně kvalitní pokračování nejen po stránce grafické, ale i herní. Jenže hned po úvodní desetiminutovce jsem byl trochu rozčarovaný. Jak jsem se později dočetl, hra má konzolový původ, nemohu tedy jinak, než že druhý díl je krok zpátky.

Hraní jsem několikrát přerušil a vrátil jsem se až po několika dnech. Pomohlo to. Ten pocit, že se znovu těším, až budu pokračovat, se chvílemi i dostavoval. Zhruba od druhé poloviny hry mě některé levely začali i trochu bavit.

V celkovém hodnocení se tento díl však příliš nepovedl. Po fantastické jedničce je to spíše zklamání. Sice na najde několik vydařených levelů, díky kterým se hra nepropadá ještě níže, ale jako celek hra působí nudně a šedě. Respawn nepřátel hře také moc nepřidá. Pozitivní je snad jedině geo mód, kterým se dá poničit spousty zdiva, ale stejné jako v díle prvním jsem ho prakticky nevyužíval.

Druhý díl tak mohu doporučit jen skalním příznivcům série Red Faction nebo těm, kteří si dopřejí i méně kvalitní střílečku za cenu určitých kompromisů.

Já jsem sice rád, že jsem hru dohrál, ale předpokládám, že se k ní už nevrátím. Za celou dobu hraní se nedostavilo nic, co by po dohrání zůstalo jako krásná herní vzpomínka.

Pro: Geo mód

Proti: Chybí atmosféra z prvního dílu

+8