Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Michal Chalupka / 20 let / student - ČZU: Fakulta životního prostředí / Bor (ČR - kraj Karlovarský)

Komentář

Přejít na komentáře

Legend of Grimrock

  • PC 90
Můj první dohraný dungeon, který si mě naprosto získal. Už dříve jsem nějaké zkoušel např. Stonekeep, ale bohužel zatím na něj nebyl čas, dále to byl Ishar: Legend of the Fortress, ten byl pro mě příliš zmatečný, Brány Skeldalu, ty byly zase velice obtížné a poslední hrou byla Towers, ta mě nezaujala. Každý dungeon má svůj příběh, proč jsem prozatím dohrál pouze tento. Doufám, že nebyl poslední a ještě alespoň jeden se mi podaří dohrát.

Když jsem hru začal, byl jsem překvapený, a zároveň jsem cítil takový ztísněný pocit, protože úzké chodby byly strašidelné a člověk nevěděl, co na něj číhá za rohem. Mělo to takovou svojí atmosféru boje o přežití. Nejvíce jsem byl posratý z pavouků, protože mám arachnofobii a už kvůli nim to bylo těžké dohrát, protože zde jsou opravdu hnusní a těžce se před nimi utíká.

No nic, celkem jsem hrou proplouval bez nějakých zádrhelů, až na pár logických hádanek, které byly o trošce přemýšlení se to jinak dalo. Trochu mi přišlo divné, proč jdu směrem dolů a ne nahoru, když jsem byl shozen do propasti a chci se dostat pryč, tak proč všechny schody vedou dolů?!

Graficky se mi to líbilo, hlavně monstra byly dobře udělané. Ovládání bylo v pořádku, po chvíli si člověk zvykl a bylo to celkem bez problémů, až na pár přehmatů, když to bylo v zápalu boje. Hudba a zvuky, hru nijak nekazí a přiživují dojem těsnosti.

Jediné, co mě na hře zklamalo byl konec. Ten byl naprosto divný. Prozradit nemůžu a od hry vás tím odrazovat nechci.

Pokud máte rádi dungeony, tohle je moderní nástupce a stojí minimálně za vyzkoušení.

Pro: příšery, grafika, pocit ze hry (stísněnost)

Proti: Zakončení příběhu

+23