Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Aliens: Colonial Marines

 • PC 70
Hru jednou projdete sám a řeknete si: už nikdy víc. Takových nás určitě bude více než těch, kteří hru hodnotí velmi kladně a vychvalují až do nebes. Děj ale navazuje na nejlepší díl z filmové série a to byl jeden plus. Uvítal jsem postavu Hickse, i když po grafickém zpracování se teda moc nepodobal. Zbraně byly přesněji modelovány než například v posledním Aliens vs. Predator a to je další klad. Dále možnosti vylepšování zbraní za pomoci příslušenství a možnost míření skrze hledí. No ale to je k plusům zřejmě všechno, pokud vynechám to nejdůležitější a jediný důvod, proč jsem hru pořizoval a tím je možnost hraní příběhu v kooperaci s jinými hráči. Pokud se vám poštěstí mít přátele, kteří by si hru zahráli rádi s vámi, tak jste velmi šťastní. Já mám problém někoho sehnat. Když už seženete hráče, budete litovat, že jste si nekoupili dražší limitovanou edici, v které skoro nic není, protože majitele této edice nemohou s vámi hrát, pokud máte jen samotnou hru. To mám opravdu smůlu.
No největším mínusem a opravdu téměř hnusem je grafické zpracování. Na rok vydání hry je to strašně odfláknuté, nedotažené do konce a ošklivé. Ta hra odpovídá hrám o pět let starším, i když mě to zas tolik nevadilo, nicméně po nekonečném odkládání a předávání projektu jiným vývojářům bych čekal trochu něco většího.
Nicméně dobrý způsob jak postřílet pár ještěrek a zbavit se nudy.
+9

Empire: Total War

 • PC 75
Moc jsem se snažil, abych u toho zůstal déle než 30 hodin, hlavně proto, že se mi naskytuje takové množství DLC a kampaní. Nicméně jsem to nezvládl. Jsem spíše přes boje, proto jsem nezvládal politikaření a obchodování, na které je to hlavně zaměřeno. Kampaň byla příběhově zajímavá, nicméně občas to nutilo hráče zradit své spojence a to mi vadilo nejvíce. Snažilo se to jít po stopách dějin s větší přesností a proto jsme tu neměli takovou svobodu, to je u strategie jako takové velkým nezdarem.
Boje na pevnině byly velmi jednoduché, ne sice na začátku, ale když přijdete s dobrou strategií, je to už jako jen sledovat, co se děje a téměř nic nemusíte dělat. To už mi nezbývalo nic jiného, než boj nechat běžet několikanásobnou rychlostí, ať už je konec.
Taková taktika se dá pak po prvním úspěšném boji používat od začátku až do konce a to pak překonáte i několikanásobnou armádu a to mě nejvíce zklamalo. V Medieval Total war jsem měl veliké problémy, zde ty problémy byly akorát v trpělivosti, která mi došla a v námořních bitvách, kterým jsem se vyhýbal a nikdy jsem jim nepřišel na chlup.
+2

Crysis 2

 • PC 75
V roce 2007 přišla dech beroucí hra Crysis s dokonalým prostředím, fyzikou, grafikou, zkrátka jako bych tam byl. Bohužel v životě nenašetřím dost, abych navštívil tak krásný exotický ostrov.
O pár let později jsme se dočkali druhého dílu. Ten je o něco slabší, než ten první, bohužel, ale zas o tolik slabší není. Příběh trochu navazuje, nicméně vraťte mi Nomáda! Rozhodně jsem neuvítal změnu hl. hrdiny. Děj je ale i tak nadprůměrný, hlavně když se jedná o střílečku, která je opravdu více než jen bohatá na akci. Zde je akce od začátku do konce a to mám rád.
Grafika se mi zdá trochu pokulhává oproti prvnímu dílu, ale může za to ta hrozná změna prostředí. Proč upustit od exotických ostrovů, stromů, skal a přejít k budovám, kde nám fyzika nedává skoro nic a nemáme zrovna mnoho možností. Dokonce jsme si mohli dalekohledem prohlídnout naskytující se taktické možnosti postupu. Já se omlouvám, ale neodpustím si ten komentář, že chci vést za ručičku a dudlík, jinak se rozpláču.
Hra je opravdu velkolepá svými velkými akcemi, dějem, novými nepřáteli a zbraněmi. Nejlepším krokem dopředu byli určitě nepřátelé, kdy v prvním díle zrovna velký výběr nebyl. Zde už to je lepší.
Hra baví od začátku do konce, nenechává vás sedět se svědomím, že jste hru hráli jen jednou jedinkrát a nejlepší na tom všem je... No nebudu napínat, určitě se mi nejvíce líbil hudební doprovod.
Třetí díl ale již radši nebudu komentovat a sdělím to tu, protože tam bych už tolik pozitivní nebyl, tam už opravdu nezůstalo nic než ta vizuální stránka.
+13

Bionic Commando

 • PC 75
To se jednou Capcom zas ukázal pod tím správným světlem. Nebudu první a ani poslední, kdo tuto hru nazve japonským spidermanem. Poskakování po herním celkem dobře vypadajícím prostředí a také časté přehupování se dodalo hře opravdu takové ty děcké pocity radosti. Celou dobu hry jsem vzpomínal na časy prvního Playstationu, kdy na konzoli vyšel první Spiderman.
Hra sice nemá zrovna to nejlepší grafické zpracování, nicméně bych to hned nenazýval velkým mínusem. Ovládání je celkem jednoduché díky výukovým misím a se hrou tak pak nejsou problémy. Robotická ruka dává hráčům několik možností útoků, vrhání vozidel, kamenů, apod. po nepříteli. Občas jsem se i zasmál, když jde skupinka nepřátel a najednou je rozválcuje jen tak si prolétávající automobil. Taková plácačka na mouchy s větším dosahem než obyčejně.
Příběh už jaksi typický pro Japonce, nicméně jako milovník japonských anime a her to jen uvítám a je to jedna z hlavních specifikací hry, proč jsem jí zvolil. Konec mi přišel opravdu pěkný, i když jsem ho zrovna v takovéto hře vůbec nečekal. Hlavní hrdina tam předváděl takové kousky v cutscéně, která byla v jisté míře herní, že jsem musel bušit do stolu, proč jsem měl při normálním hraní tak málo možností?
Na druhou stranu nepřátelé jsou slabí vůči vašim útokům robotickou rukou, takže se to tím slabě kompenzuje. Občas se objeví boss jeden či dva v podobě o něco větších robotů, což se mi moc líbilo.
Rozhodně hru doporučuji a sám jsem ji určitě nehrál naposledy.
+5

Medal of Honor: Airborne

 • PC 80
Mimo poměrně kratší dobu hraní kampaně a jednoduchost je hra ale velmi příjemných oddychovým požitkem s možností vystřílet opravdu velké množství munice a projít si velmi známé a důležité bitvy z trochu jiného pohledu. Z pohledu výsadkáře.
Mé hodnocení ovlivňuje pár odlišnosti od jiných podobných her. Jsou to především možnost seskoku z letadla na začátku každé mise a téměř libovolné místo dopadu v lokalitě, v které se odehrává mise.
Před každou misí ale probíhá poměrně nezáživný briefing, nicméně jsem nehrál hru, kde by mě briefing bavil, tu bylo alespoň pár zajímavých faktů k bitvě a pak následoval výběr výzbroje. Mimo americké zbraně jsme si mohli zvolit již nalezené zbraně německé a všechny zbraně při užívání procházeli různými vylepšeními jako jsou snížení zpětného rázu, zvýšení průraznosti, kadence, kapacity zásobníku, apod. To se mi celkem líbilo, nicméně takový americký samopal vyměněný z druhé světové války za starý, který používali mafiáni jsem neuvítal. To je už jen malý detajl.
Díky seskokům z letadla jste mohli útočit mnohokrát na záda nepřátel, či je překvapit pobíháním po střechách jako spiderman. No hloupostí by bylo toho nevyužít.
Hra je ale velmi jednoduchá a přímočará i tak. Když jsem zvolil nejtěžší obtížnost, problémy nastaly jen v poslední misi při seskakování padákem, kdy jsem živý dopadl snad až na desátý pokus, jinak mě nepřátelští odstřelovači vždy zlikvidovali ještě ve vzduchu, no velmi zajímavé a občas také ke vzteku. Hra dohrána šestkrát a vždy jsem si u toho hezky odpočinul, občas je takováto svižnost potřeba.
Ve zkratce je to hra v druhé světové válce s pár originálními prvky, jinak nic impozantního, nejlepším dílem série zůstává pacific assault.
+6 +7 −1

Dead Space 3

 • PC 80
Kdybych hru měl hrát s kamarádem a na lehkou obtížnost, přišel bych si jako pětileté dítě žužlající si svůj palec. Hru jsem spustil hnedka na předposlední obtížnost a až na pár lokací a situací to bylo i tak dosti snadné.
Hra má opět hezký děj, nicméně mě uchvátil začátek a také odlišnosti od předchozích dílů jako je prostředí. Nejprve ve vesmíru a pak jakoby útěk... Do Lost Planet? Zmrzlá planeta se mi tu ale také líbila, graficky bylo vše dokonale zpracováno.
Nepřátel tu byla větší škála a tudíž to nebylo tak stereotypní zabíjení těch stejných potvor. Bohužel tu se člověk lekl už jen párkrát a nějaký strach tu vůbec mezi hráči snad nepanuje. Máme k dispozici spoustu zbraní, kdy můžeme spojit dvě zbraně do jedné, přidávat modifikace, apod. No je to už jen brutální řežba. I tak mě hra velmi bavila a nehrál jsem ji jen jednou.
+3 +4 −1

Dead Space

 • PC 80
Velkolepá hororová akce. Nejvýstižnější popis, ačkoliv skoro nic neříkající. Než přišel na trh Dead space, hrával jsem pouze hry jako Resident evil, Cold Fear (který bych k tomuto přiblížil asi nejvíce), apod.
Dead Space hráčům přinesl hodně nového. Dostatek krve, brutality, odtržených hlav a končetin. Zkrátka to pravé ořechové, vše, co nesmí takové hře chybět. Hra je těžká nejen tím, že nepřátelé mají opravdu sílu a brutální vztek probuzený svými zvířecími instinkty, ale také proto, že musíte hlídat dostatek munice a lékárniček.
Na lehkou obtížnost skoro žádná výzva, pak to může být však úplně naopak. To už by bylo ale trochu moc.
Děj mě hodně bavil, uvítal bych například zdařený film. Bohužel ty předtím se zas tak nezdařily, tak čekám na ten, co právě má přijít.
Nepřátel je tu celkem dost, od malých slabých ale velmi rychlých až po takové, kterým trvá se otočit, nicméně zastavit je je jiný problém.
Zbraní je tu pár, nicméně mívají mimo primární režim střelby i sekundární, což je tu vítáno a také si je můžeme vylepšovat stejně tak, jako svůj oblek.
Hra je velmi temná, perfektně atmosférická a nelekneme se jen párkrát, lekáme se tu docela často, což je to hlavní plus takovéto hry. Očekávám proto další a další pokračování po vzoru prvních dvou dílů, kdy třetí díl byl spíše jen akční.
+10

Crysis Warhead

 • PC 80
Vezmu to zkratkovitě, protože původní Crysis už mnou komentovaný byl. Warhead byl jen jakýsi způsob vyždímat z lidí více peněz a napravit to, co neudělali v původní hře. To bylo zavedení situací, kdy proti nám stojí korejská armáda i mimozemšťané. Toho jsme se v původním Crysis bohužel nedočkali, bohužel. Zde to bylo také jen v malé míře, nicméně těžší nepřátelé jsem jen uvítal, pár zbraní navíc. Nic extrémního. Hezčí prostředí, pár dalších dopravních prostředků, děj proplétající děj z původní hry. Tohle byly asi klady. Největším záporem byl asi tak nějak vycucaný děj a mnohem kratší herní doba.
+7

BioShock

 • PC 80
Graficky hezky zpracované, stylizované a dobře zasazené do svého prostředí, kde musím zmínit i perfektní zasazení dobové. Prvky scifi daly hře správný nádech. Občasná temná atmosféra byla taky kouzelná a to nemluvím o výběru zbraní, RPG prvcích, skillech, atd.
Typů nepřátel tu taky nemáme zrovna málo a tudíž se občas hodí trochu zapřemýšlet, koho odklidíme jako prvního, zda je v okolí něco, co se dá využít ve svůj prospěch (např. vylitý benzín k zapálení, voda, která dokáže při pomoci elektrického proudu také potrápit, apod.).
Celkem strašidelné malé holčičky, na kterých je ale krásně vidět zajímavá stylizace, uměly občas i rozesmát. No rozhodně se mi líbilo ozvučení hry, grafické zpracování, dokonalá hratelnost a takový ten nádech starších her, kdy šlo jen o nepřetržité likvidování nepřátel. To miluji.
Jediné mínus může být snad jen konec, který mě zklamal.
+6

Sleeping Dogs

 • PC 85
Jelikož jsem milovníkem asijských filmů, her a rád se podívám i na něco jiného okolo triád, yakuzy, bojového umění, atd., tak tato hra byla tím pravým ořechovým. GTA 5 jsem sice ještě nezkoušel, ale když opomenu předchozí díly, toto je překonává všechny do jednoho.
Děj hry mě do sebe vtáhnul, role policisty v utajení a zároveň pak díky tomu člena triády byla impozantní.
Málo střelných zbraní tu nebylo ke škode, spíše naopak. Zbraně tu byly jen k mírnému zlikvidování stereotypu. Jde tu hlavně o řešení konfliktů za pomoci bojového umění a to se mi líbí. Nechybí krev na podlaze, předmětech, oblečení a kůži samotné, no konečně se někdo nebál. V cutscénách toho bylo i více, nedivím se věkovému omezení.
Pohyby jsou celkem realistické a boje tak nejsou tolik přehnané jako v ostatních hrách a filmech. Hodně se tu kryje, využívá protiútoků a občas se vám hodí i něco z klasických pouličních rvaček.
Dopravní prostředky se k kupodivu velmi dobře ovládají, nebojím se to srovnávat s mnoha závodními hrami. Pouliční závody taky nejsou zrovna špatné, i když chybí např. detajlní srovnávání specifikací vozidel, což občas vede ke špatné volbě.
Hra má hezkou herní dobu přibližně 22 hodin a to jsem nevyužil všech vedlejších misí.
Škoda jen, že jsme se nedočkali třeba stejně kvalitní filmové adaptace.
+10

Crysis

 • PC 85
Nutno zmínit, že ačkoliv to tak nefunguje zde na portále, mezi vámi a přáteli asi ano. Máme tu skupinu lidí, kteří hru milují a pak lidí, kteří hrou opovrhují např. s komentáři jako že hra nenabídne nic jiného než krásnou grafiku a velkolepé prostředí.
Já říkám, že je sice pravda, že je to Far Cry jen v jiném kabátě s pár vylepšeními a dech beroucí grafikou, ale Far Cry byl impozantní stejně tak, jako je Crysis. Už v roce 2005 jsem na oficiálních stránkách objevil první wallpapery, screeny a já se nemohl dočkat.
Dočkal jsem se a stojí to za to. Hra dohrána na každou obtížnost už několikrát, nelituji toho času u toho. Je to střílečka, u které se při těžké obtížnosti trochu zapotíte, můžete trochu taktizovat, však k tomu máme taky prostředky. Tlumiče, arsenál zbraní, speciální vlastnosti našeho nanoobleku. No zkrátka na technologiích se tam nešetří.
Děj není nějak bohatý, nicméně je zajímavý, krásná grafika a prostředí tomu ještě hodně přidává. Také se tu hodí možnost během hry libovolně modifikovat své zbraně přidáváním různých příslušenství, což já jen přivítám.
Občas mě trochu nudilo z jedné lokace dojet do druhé s tím, že na nikoho nenarazím, nicméně největší mínus bylo, že polovinu hry odehrajete proti komunistickým Korejcům a druhou polovinu hry proti mimozemšťanům. Tu chybělo to, co ve Far Cry bylo. Chtělo by to tři strany a ne jen dvě, chybí mi tu ten krásný chaos, otázky po kom střílet jako prvním, zda nejprve odpravit vojáky nebo odklidit z cesty mimoně. Tento problém se snažili trochu vyřešit v datadisku Warhead, nicméně toho moc nedocílili. Pro mě zatím nejlepší hra ze série.
+10

Borderlands

 • PC 85
Když ještě vysílali pořád Gamepage, uchvátila mě recenze na tuto hru. Nicméně spoustu očekávání a zmíněných věcí ke hře byly špatné. Nechci říkat, že lživé, možná reagovali na zkušební verzi, nebo netuším. No nicméně někde zmiňované tvoření zbraní od pažby až k hlavni neberte vážně, je to jen blábol. Nic takového tu neexistuje, bohužel, těšil jsem se na to. No nicméně hra je zajímavá už od samého začátku. Vtáhne vás to do sebe a ani to nepostřehnete.
Hra nabízí od širokého arsenálů přes velmi zajímavý děj, která nás nebude rozhodně nudit, také krásnou komiksovou stylizaci, sem tam nějaký humor, krásné prostředí, dopravní prostředky a také velký výběr schopností.
Postav máme na výběr jen pár, nicméně nejzajímavější je asi Hunter. Kdybych ve hře neměl k dispozici skilly a třeba nějaký speciální oblek jako v Crysis, nebyla by to jediná věc, která by se té hře podobala. Hra jede totiž v jakých si dvou proudech, jeden velký a druhý menší. Ten velký je bojování proti lidem a nestvůrám, které na planetě žijí a druhý proud je vlastně už při jakési invazi mimozemšťanů.
Bohužel nutno dodat, že závěrečný boss byl trochu zklamáním, nicméně takový mindf.ck by někomu mohl padnout do not.
Díky tomu mě první díl bavil mnohem více než ten díl druhý, který mi nenabídl nic neobvyklého a z děje jsem nepostřehl téměř nic, takové to pro mě bylo.
Zvažuji, že hru již potřetí zahraji a opět za Huntera, protože v druhým díle jsem byl znechucen postavou zabijáka, která nenabídla nic moc zajímavého.
+6 +7 −1

Binary Domain

 • PC 85
Zatím nejlepší japonská střílečka, která došla i na PC. Jak už tu padlo, ovládání celkem kostrbaté, nicméně grafika moc pěkná, mimika obličejů parádní. Pokud by někdo chtěl hrát jednodušší Mass Effekt, může sáhnout po tomhle. Střílečka, opravdu perfektní rozvíjející se děj, záleží také na vztazích s parťáky a konverzaci s nimi. No mě se to moc líbilo, mám dohráno dvakrát a nevím jak se mi to povedlo, myslel jsem si, že jsem hru hrál stejně, ale konec trošku jiný. Přišel jsem o 4 parťáky a ne jen o dva jako předtím. No nicméně hru otočím ještě jednou či dvakrát a schválně. Hlavně při hraní nedoporučuji nic pít a jíst. S tím humorem, co ve hře panuje, byste to nemuseli pak už rozdýchat, až se zakuckáte.
Ono si s Big Booem, Shindem a Cainem není radno zahrávat. Malý spoiler, i když vám nevyzradím nic s dějem. Jdete si takhle a probíjíte se chodbou plnou robotů a najednou Shindo začne řvát kvůli volání přírody, jak nutně potřebuje sednout na záchod. Ty jeho zvuky a výkřiky jsou fakt něco. Cain pak jen se svou UI prohlásí, že jsou lidi nepochopitelnými zvířaty. U toho jsem prostě nemohl, nebo ono začátek, když se vám tam ukáže prvně vaše nová parťačka, asijská kráska s ostřelovačkou. No musíte vidět sami.
Hra si své hodnocení zaslouží. Nenašel jsem skoro žádné chyby a hrál jsem to dvakrát, krásný příběh typický pro Japonce a ty konverzace a vývoj děje jsou excelentní. No tohle zkrátka není jen nějaká střílečka.
+5

Lost Planet: Extreme Condition

 • PC 80
Hra je perfektní ukázkou toho, že když to Japonci myslí vážně, je vše perfektní, zde je to taky tak. Bohužel těch velmi kvalitních stříleček moc na pc nemají, na konzole to jsou např. Vanquish, my PCčkaři si bohužel můžeme zahrát jen toto a Binary Domain. Já se svými Win 8 už ani lost planet nemůžu. Škoda, hra velmi pěkná, grafika nádherná, příběh dokonalý.
-2 +2 −4

Medal of Honor

 • PC 75
Rozhodně hezky zasazeno, pro mě zajímavější než nějaké Call of Duty. Hezčí prostředí i když taky hodně arkádové, nicméně medaly vždy takové byly. Já si hru užil, i když to se nedá říct o multiplayeru kde platí to, kdo umí lépe s hacky, má vyhráno.
+3 +6 −3

Battlefield 3

 • PC 75
Hezká grafika, kampaň na nic, multiplayer velmi zábavný a vydrží i na rok s těmi DLC. Prostě zábava. Nicméně se dá hrát tak nějak jen hardcore mód, protože když hrajete normálně, tak do nepřátel vysázíte hromadu munice, až nepřirozeně mnoho. Semtam nějaká chyba, jakože se na vás zrovna nasadí tank a vymrští vás to sto metrů do vzduchu, apod., ale to se člověk alespoň proletí a může toho využít jako výsadku na nepřátelské území.

Aliens vs Predator

 • PC 75
Hře jsem mohl dát v podstatě mnohem větší hodnocení, nicméně za mariňáka celkem nuda. Za predátora je hrací doba 3 hodiny a za aliena hodinu, to mluví za vše. Jinak krásná grafika, ovládání, dobrá akce.
-3 +1 −4

Two Worlds II

 • PC 85
No takže na můj vkus to mělo dopad jako třešnička na dortu. Dohrál jsem první díl a hend se vrhnul na druhý. No oba herní zážitky famózní a zabralo mi to dohromady nějakých 120 hodin a něco nahoru. Druhý díl je opravdu excelentní. Nazval bych ho korunovačním klenotem RPG. Herní doba 76 hodin u mě. Chvilinku jsem se nechal unášet opravdu nezvykle krásnou grafikou prostředí, navíc celkové zasazení do prostředí, kdy začínáte v Africe, samá hyena, puma, sup, no nádhera. Šlápnete do trávy a stébla se ohnou, krása, krása, musím tleskat. Fyzika taky povedená. Osvětlení v jeskyních a podobné prvky jsou fantastické. Nemá to tak reálnou grafiku jako skyrim, nicméně provedení je taky překrásné, jen je to více takové barevné, ale to mi rozhodně nevadí, u RPG nepotřebuji mít žádné prvky reality. Soubojový systém zatím nejlepší, jaký jsem našel u her tohoto žánru, mnoho pohybů, útoků a možností. Když jsem četl, že si vývojáři věří, myslel jsem, že to bude jako jinde jen kec. Je to tu skutečností. Děj je nádherný, nicméně mě mrzí, že to navazuje (malý spoiler) na špatný konec prnvího dílu, kde jsem já dosáhl toho dobrého konce. Nicméně jsem tu miloval záporáka, screenů jsem byl nucen udělat 170 díky té výborné grafice a fyzice. Skyrim jsem odhodil po deseti hodinách hraní (tam jsem nemohl dělat dungy a vedlejšáky, jen hlavní děj), ale tu jsem hrál všechno, vše odehráno, možná jsem někde nenašel vedlejší úkol, ale jinak drtivá většina jich hotová, celá mapa prošlapaná, no nádhera. Nebýt pár drobných chybiček, na které ve hře narazíte, dal bych i lepší hodnocení. Nicméně u mě tohle pokořilo i Skyrima (ten je sice propracovanější, ale jak tam jdete všechno, přestane vás to bavit). Jen bych tu očekával více brutality a sekání končetin, to je tak všecko. Kdo nehrál, prohloupil, kdo chce hrát, má se na co těšit. Jen doporučuji nekupovat to na steamu a key4you, kde jsem koupil i DLC, které bylo uváděno v CZ lokalizaci a světe div se, hra je česky, nicméně zmiňované DLC celé polsky, takže na.rat.
+4 +5 −1

Two Worlds

 • PC 70
Hra je perfektní, grafika hezká (mám asi 100 screenů s kvalitami této hry), děj velmi pěkný. Soubojový systém hodně povedený a už mezi mé top rozhodně nepatří gothic. Nicméně předposlední hlavní úkol vás donutí prohlídnout skoro celou mapu a hra tak vypadá spíše jako klasické mmorpg, kdy jen chodíte a zabíjíte monstra jen proto, abyste se naexpili. Nicméně to tak není. Ale ten konec mě nudil, ale úplný konec. No wau prostě. Tohle si musí zahrát každý. Moc povedené a v duchu starších RPG jako gothic, zkrátka záporáci jsou orci.
-1 +2 −3

Chrome: SpecForce

 • PC 70
No dneska jsem si zkoušel zopakovat, nezvládl jsem to. Nezvládal jsem to kostrbaté ovládání. Nicméně graficky není nejhorší, na svou dobu nádherná. Inventáře, sbírání věcí, cd přehrávačů, které vám dodají krásný doprovod hudby od nějaké pomalejší tišší až po hlučnější a rychlejší, která se hodí opravdu do velkých přestřelek. Super oblek, který dodává hře další malé množství zajímavých prvků a děj. No další klady. Nevím, proč dávám to nízké hodnocení, asi právě proto, že dnes si zahraji už mnohem lepší hry a že dnes nemám moc chuť se k tomuto vracet, nicméně hrávat to před lety, jsem nadšený několikrát. Každý by ji měl alespoň vyzkoušet. Rozhodně hru nainstalujte, když už nic jiného, postřílíte pár ještěrek, vyzkoušíte něco, co vám připomene dnešní Crysis a zároveň i něco jiného. Vlezete si libovolně do nějaké techniky ať už to jsou nějaké vznášedla nebo mechanické bojové obleky nebo jen ve zkratce mechy.
+4

kill.switch

 • PC 60
V době vydání mě hra chytla. Nový zajímavý krycí systém se střelbou naslepo. Nicméně i PC verze si nechala trocha té špatné grafiky z konzole. Opravdu to vypadá strašně, vlastně až strašidelně. Nicméně děj tam nějaký byl, i když nic moc. No tenkrát bych hře dal hodnocení o 10 % větší, dnes bych dal snad i 50 %, nicméně se na to dívám i pohledem, který jsem měl před lety.
+4 +5 −1

Alone in the Dark: Near Death Investigation

 • PC 85
Zatím jsem u žádné hry nedal víc jak 85 %, víc si šetřím na dobu, kdy se přijde s něčím opravdu revolučním. Nicméně toto v něčem revoluční bylo. Hra má s češtinou opravdu celkem podařený dabing, světe div se. Věc, kterou jsem odsuzoval, se mi dokázala v této hře celkem zalíbit. Takové ty nejvýraznější plus hry jsou jízda autem, opravdu šíleně mnoho možností, strašidelná a velmi zajímavá dech beroucí atmosféra od začátku do konce, nádherný děj a hudba. Hudba? Ještě než mi hra přišla domů, celý soundtrack jsem slyšel do té doby osmkrát a pak ještě mnohokrát dodnes. Hru už nemám, bohužel, nicméně na ní velmi rád vzpomínám a mohu jen doporučit a to že nejsem vůbec fanda adventur a her na myšlení, toto je ale skvostem.
+2 +3 −1

Warhammer: Mark of Chaos - Battle March

 • PC 80
Kdybych to měl srovnat se starším Warcraftem, tak nebudu mluvit o grafice a stylizaci celkově. Nicméně jsem uvítal souboje ve stylu spíše Total War a žádné budování, dále temnější děj. Nicméně Warcraft jako jeden z prvních fantasy strategií této doby byl přeci jen trošku v něčem lepší. To v tom, že klaďáci měli více fantasy prvků na svých stranách. V tomto Warhammerovi jsem byl zklamán a znuděn při hraní za lidstvo, protože tam nic kromě elfů snad nebylo. To ale ta temná strana byla už velmi odlišná. Mnoho nestvůr. Tak se mi to líbí, když má být něco fantasy. Hra mě dost bavila, hráno cca 20 hodin, což je tak akorát. Sice strategie bývají delší, nicméně je to hranice, kdy mě hry už nejčastěji začínají nudit, takže jsem to uvítal.
+2

Jade Empire

 • PC 80
Na svůj rok je grafika v něčem akorát, v něčem horší ale v něčem zase lepší. Jenže tohle RPG není tak zcela obyčejné RPG. Je to spíše mlátička s mnoha prvky. Hrací doba je cca 20 hodin. Hra velmi potěší nadšence kung-fu filmů a čínské historie, tudíž já měl neustále hubu dokořán a oči vykulené. Hra se mi líbila, žádný skilly, prostě jen změny stylu boje, což bylo pro mě velkým plusem. Navíc má hra opravdu velké množství vtipů. Např. když chlap hledá svou milovanou, vy mu přivedete jeho ženu a není nadšený. Zabučí kráva a může se štěstím roztrhat. No hru rozhodně otočím ještě jednou či dvakrát, stojí to za to.
+3

Driv3r

 • PC 70
Po této hře jsem v roce vydání rozdělil sám pro sebe hráče na dva břehy. Jeden větší břeh byl pro fandy GTA SA a na druhém břehu jsem byl já s Driv3r. Měl jsem se lépe. Sám, znal jsem kvality, nevztekal se nad hroznou grafikou, fyzikou a nevím čím vším ještě. Nicméně Driv3r musel zůstat Driverem a tak jsem narazil na mise, které mi dávaly zabrat a nakonec i na tu, kterou jsem nezvládl ani na desátý pokus.
+4 +5 −1

Borderlands 2

 • PC 75
Nemůžu si pomoct, tato hra mě svými postavami a pro mě nezajímavým dějem přišla o mnoho horší než jednička, kde byly rozhodně zajímavější postavy a velmi šikovný hunter. Tu to vše chybělo. Děj v jednotce byl taky mnohem zajímavější, i když někdo by mohl říct jednodušší. Nicméně mělo to své kouzlo, druhý díl to kouzlo ztratilo, že už jsem se od poloviny hry ztratil v tom, o čem to je? Hraji dál, dál a ještě dál, a furt nevím o čem to je. Nuda. Hrát to s kamarádem je sranda, nicméně hrát to sólo, hru bych odkopl.
+4

The Darkness II

 • PC 75
Hra je velmi zajímavá, krásně stylizovaná a zábavná (to je hlavní). Nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že vývojářům ruplo v bedně a řekli si, tak jsou celí napjatí ti hráči naší hry, zkusíme je poslat někam! Schválně jestli to rozdýchají... Teď řeknu to, na co jsem u toho myslel. Měl jsem chuť vzít pytel, nasadit jim ho na hlavu a nechat je se udusit. Co sakra měla být poslední část hry? No hře jsem chtěl dát původně něco okolo osmdesáti, ale díky konci to nešlo.
-1 +3 −4

Mafia II

 • PC 70
Hra rozhodně patří mezi ty, co jsou nadhodnoceny. Herní čas je 11 hodin a to jsem po prvních pěti kapitolách už vypínal videosekvence, které jsou většinou velmi nudné. Co kapitola, to 2 - 5 videosekvencí a jedna videosekvence měla vždy několik minut. Tudíž se nebojím tvrdit, že ty videa by mi to natáhli na 14-15 hodin. Nicméně v češtině je to zábava, když hrajete ale english, hra stojí za ránu obuškem. Jen pár opravdu akčních misí? To jako vývojáři myslí vážně? Jednička má ve všech ohledech navrch. Tu je hezká grafika jen v prostředí a vozidlech. Obličeje jen u pár postav (u vaší jako hráče), další jsou rozmazané, bez detajlů, odfláknuté. Hra se prostě až dokonce jen rozjížděla, nerozjela se (poslední misi nebudu považovat za dobu, kdy hra byla už rozjetá). Pokud nám vývojáři u třetího dílu neslíbí delší herní čas, či rychlejší vývoj do akčnějších situací, tak asi ani nezahraji. Tady jsem trávil moc času cutscénama, jízdama autem (mnohdy jsem se u toho i vztekal, když vám někdo schválně jede do protisměru) a rvačkama. Např. učení se boxu ve vězení, když už potom nezažijete žádnou rvačku mimo tu, kterou si z nudy vyvoláte na ulici. No verdikt jen 70 %. Nejsem zastáncem vlastenectví a podobných hovadin. Nebudu dobře hodnotit hru jen proto, že je tuzemská. Radši si zahraji první díl, abych tohle dobře spláchl.
-12 +2 −14