Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >

The Last of Us Part II

  • PS4 100
Skvělá hra, která by si zasloužila nějakou cenu. Líbí se mě motiv příběhu, kterej je zase jak je zvykem u Naughty Dog famózní. Grafika je skvělá a takovou jsem dlouho v žádné hře, co jsem hrál neviděl. Mimika postav v cutscénách je tak realistická, že poznáte jakou emoci postava má i bez toho aby něco říkala nebo třeba plakala. NPC jsou o proti jiným hrám úplně někde jinde, jsou perfektně zpracováni a chovají se, řekl bych, na 100% realisticky, volají na sebe svými jmény, a reagují na to, když někdo z nich zemře. Nepřátelé Vás dokážou i skvěle obklíčit tak, že je někdy i těžké se jim vyhnout. Nakažení jsou prakticky stejní jako v prvním díle, jen třeba clickeři mi přišli o něco citlivější na zvuk a snáz Vás můžou najít než tomu bylo v první hře, ale to se mi možná jen zdá. Nové typy nakažených mě překvapili, jsou tam dva noví. Jeden je Shambler, s kterým mě boj obzvlášť bavil, jako svojí "obranu" ze sebe vypouští jedovatou kyselinu, ve které se můžete udusit. Tuto kyselinu vypustí i po tom, co umře. Jediný neoznámený typ nakaženého mi dal pěkně zabrat, byl jsem docela překvapenej a možná jsem se ho i lekl, když jsem ho poprvý viděl, taková velká slátanina všech nakažených, ale v tom dobrým smyslu. Boj s ním byl zajímavej, dost těžkej a na čtvrtej pokus jsem ho konečně dal, jen by mě zajímalo proč se zrovna jmenuje krysí král..
Druhou část hry se hraje za Abby, která se v prvních hodinách hry zabila Joela, a to proto, že na konci první hry, při záchraně Ellie na operačním sále Joel zabil otce Abby, který měl provádět operaci, která by Ellie zabila. Za Abby se mi ze začátku moc hrát nechtělo, ale až po pár hodinách hry za ní jsem pochopil její motivaci pro to, co udělala, ale pořád mám o něco raději Ellie.
Příběh je zpracovaný skvěle a za mě bezchybně, nic není ve hře přehnaný. A jak si některá část hráčů myslela, že ta hra bude nějak potlačovat homosexuály, tak se opravdu spletl, Nic takového tam potlačovaný není a dokázal bych spočítat počet kdy se něco takového ve hře objeví na prstech jedné ruky. Toto vážně není ani jedna z hlavních věcí o co ve hře jde.
Líbili se mi i občasný pohledy do minulosti, které hru oživili a dávali ji i světlejší stránku, jako třeba hezké slunečné počasí, o proti zamračenému a deštivému Seattlu..
Uprostřed hry trochu zaostává tempo příběhu a je tam převaha gameplaye, možná to je tím, že prozkoumávám každej koutek světa, abych byl dostatečně vybavenej do boje, ale i přes to je jasný, že se mi hra líbila a řekl bych, že to je ta nejlepší příběhová hra, kterou jsem kdy hrál.

Hrál jsem na průměrnou obtížnost.
Hru jsem dohrál za 26 hodin, 18 minut.

Pro: Příběh, mimika obličejů postav, grafika, zvuky, hudba.

Proti: V prostřední části hry je tempo vyprávění příběhu o něco pomalejší, ale není to nic drastického.

+12 +15 −3

Detroit: Become Human

  • PS4 85
Podle mě to je nejlepší hra od Quantic Dream. Ve hře hrajeme za tři hlavní postavy, každý z nich je Android. S každou postavou jsem se dokázal sžít a nechtěl jsem dopustit aby se jim něco stalo i když jsem s nimi často riskoval, abych třeba někoho zachránil. Příběh mě zaujal a dokázal jsem se do něj plně vžít.

Nejvíce mě bavilo asi hrát za Karu a za Connora. Karu si koupil jako služku jeden chlap, který bývá často agresivní. Má také dcerku Alice. Cara s Alice utečou a snaží se dostat do Kanady, kde mají androidi volnost.
Connor je android, který pracuje u policie. Vyšetřuje případy se svým parťákem Hankem.
Poslední hratelnou postavou je Mark, který pomáhá starému Carlovi, Jednou ho chytne policie, když se popere s Carlovým synem a Carl při tom dostane infarkt nebo se bouchne o hlavu a nejspíš padne do bezvědomí. Policie z toho obviní Marka a odhodí ho na skládku plnou rozpadlých andridů..

Přežili mě do úplného konce hry všechny postavy až na Marka, kterého zabil Connor (Mohl jsem to ovlivnit jedině tak že někam dojdu. V tu chvíli jsem moc nevěděl co mám dělat, do té doby, než jsem se koukl na Youtube, ale bylo už bohužel pozdě. Ve hře jsem se často nemohl lehce rozhodnout a musel jsem hodně přemýšlet. Kvůli nějakým rozhodnutím jsem hrál taky některé části hry znovu, abych zkusil co se stane, když se rozhodnu jinak.

Hratelně se mě hra hrála dobře a dualshock se v této hře využívá opravdu na plno, protože se používá i dotykový touchpad, který se v moc hrách ani nevyužije. Při quick time částech jsem docela obstál, jen málokdy se mě stalo že jsem zmáčkl jiné tlačítko. Quick time eventy mě přišly tak akorát těžké.

Taky bych rád zmínil menu hry, které mě překvapilo, nachází se v něm androidka. Někdy nám pokládá otázky a povídá si s náma. Po dohrání hry mě dala otázku jestli může odejít, což pro mě bylo těžké ale vyhověl jsem ji. V menu se taky nachází bonusy. Například menší filmy a nebo fotky postav nebo míst ze hry a nebo časopisy, které můžu najít v průběhu hraní.

Pro: Kvalitní příběh, možnosti příběhu, prolnutí příběhu mezi postavami, sympatické postavy, grafika, strom rozhodnutí, příjemná hudba

Proti: Kamera někdy blbne, někdy ani nevím co volím za odpověď

+13

The Last of Us

  • PS3 95
  • PS4 95
Hra s jedním z nejlepších příběhů co znám. Hru jsem hrál na PS3 i na PS4 na kterém jsem to i dohrál. Na obou konzolích je skvělá grafika. V příběhu hrají hlavní Roli Joel a Ellie která je pokousaná od jednoho ze zombíků. Ellie by se proměnila díky kousnutí v zombie, ale je proti tomuto nakažení imuní a proto se z Joelem vypraví na cestu za světlonošema, kteří by měli vytvořit díky Ellie lék na nákazu zombie. Při cestě je potká mnoho překážek, které jsou velmi zajímavé. Zombíků je několik druhů, podle toho jak dlouho jsou nakažení. Velkou část hry se hraje za Joela, ale ke konci hry si zahrajete i za Ellie. Příroda, kterou putujete je velmi krásná i když nakažení pobíhají volně po světě. Při putování potkáváte nové přátele i nepřátele. Ve hře jste rádi i za pár nábojů protože je jich nedostatek a někdy se vám může i stát, že nebudete mít žádné. Můžete si taky vyrábět s pomocí věcí co najdete po světě různé bomby, kudly a vylepšení na své baseballové pálky, kusy dřeva atd. Celou hru navíc doprovází krásná hudba. Hru mám rád a těším se na druhý díl, který mě příjde podle ukázek temnější, takže se budu víc bát, což mě možná odradí od hraní hry.

NA POPRVÉ - leden, únor 2019.
Hrál jsem na normální obtížnost.
Hru jsem dohrál za 14:56:47.
- 547 zabití, 70% úspěšnost střelby, 90 headshotů, 46 úmrtí.

NA PODRUHÉ - květen 2020.
Hrál jsem na normální obtížnost.
Hru jsem dohrál za 11:22:58.
- 478 zabití, 74% úspěšnost střelby, 81 headshotů, 25 úmrtí.

Pro: Příběh, grafika, sympatické postavy, hrací doba, krásné prostředí, hudba

Proti: Někdy jsem se bál, ale to je u mě normální.

+15 +16 −1