Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Libor • 37 let • ČR - kraj Pardubický

Komentář

Přejít na komentáře

Simon the Sorcerer

  • PC 100
V tuhle chvíli ze mně asi bude mluvit nostalgie, ale já hru Simon the Sorcerer považuji za jednu z nejlepších adventur, jaké kdy byly stvořeny.

Tuhle hru jsem hrál ještě jako dítko školou povinné u kamaráda na počítači a zcela jsem jí propadl. Jednak to bylo tím, že Simon byl v té době přibližně stejně starý jako já, jednak mě okouzlila úžasná atmosféra hry a co bylo neméně důležité, byla to jedna z prvních her, kterou jsem hrál v češtině, takže narozdíl od Indyho 4 a Monkey Islandu 2, kde má angličtina žáka 5. třídy nemohla ani v nejmenším stačit, jsem jí rozumněl každé slovo a mohl si jí tedy vychutnat na sto procent. A i když jsem hru tenkrát nedokázal dohrát, okouzlení přetrvalo.

Od té doby jsem Simona dohrál asi čtyřikrát a vždy po nějaké době s k němu rád vracím. Je to kvůli krásné ručně kreslené grafice, příjemné hudbě, skvělému dabingu Chrise Barrieho, už zmíněné kouzelné atmosféře a v neposlední řadě výtečnému humoru. Napůl princezna, napůl čarodějnice, která se po polibku změní v prase, to se asi jinde nevidí.

Jako výtka by se dala brát absence ucelenějšího příběhu, nebo třeba příliš upozaděná postava hlavního zaporáka. Ale v mém případě faktor nostalgie oba tyto nedostatky hravě přebije.

PASTA LA PIZZA, BABY!

Pro: Atmosféra, grafika, dabing, humor, bahenní polévka

Proti: Slabší příběh

+10 +11 −1