Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Shadow Warrior

  • PC 80
SW podle mě patří mezi legendární Buildovky, spolu s Dukem a Bloodem. Kromě Engine však zdědil i další oblíbené věci z těchto her. Atmoséfru, dobrej design úrovní, interaktivní prostředí, humor (králíčci, autíčka na dálkový ovládání) a hlášky hlavního hrdiny (ačkoliv blood vyšel o měsíc později, ale to je fu(c)k :-))

Přináší však něco navíc, co Duke neměl. 1) Zbraně se dají přepínat do více módů střelby a za 2) Jsou tu různé dopravní vozítka, které lze ovládat (tank, vysokozdvižný vozík). Být tohle už v Dukovi, tak by jistě byly body k dobru :-)

SW se odehrává většinou v Asijským prostředí. Což znamená boj s Ninjama, zbraně jako je Katana, Shuriken (hvězdice) aj. Celkem dobrý prostředí, dokonce bych řekl, ne moc častý. Celá hra je i docela taková brutální. Sice to, že z nepřátel stříkají litry krve už bylo v Dukovi. Ale tady mi to přišlo takový brutálnější, akčnější. Střílení z některých zbraní způsobovalo cukání obrazovkou (riot gun), výbuchy mi přišly impozantnější.

No ale teď ty stinnější stránky. První epizoda má jen 4 Levely a je to vlastně jen taková demo ukázková epizoda. Naneštěstí obsahuje právě ty nejlepší Levely. Druhá - o poznání delší epizoda - už je trochu slabší. Hodně jsem se dostával do situací "kam mám sakra jít?" nebo "kde mám vzít doprdele klíč?" Dokonce v každým levelu došlo nejméně jednou k takové situaci. Munice taky zrovna nebylo hodně a bohužel - když munice došla, hlavní hrdina měl tendence vytahovat obrovský kanóny, co střílej rakety. To je dost voprus na menším prostoru. Už starej Doom věděl, že není dobrý vytáhnout raketomet a je lepší vytáhnout motorovku, jelikož raketometem se může zranit. Umřel jsem někdy i stokrát...

No myslím, že to jako shrnutí stačí. A tímto mám Buildovky, jako je Duke, Blood a SW okomentovaný :-) Můžu ještě doporučit. Na netu se dá stáhnout pro SW lepší engine. Je tam možnost nastavení rozhlížení se myší, nastavení většího rozlišení atp. Teď si nepamatuju ale název, takže sorry - klikl jsem někde na odkaz na youtube...

Jinak já si to moc neužil, mně ten engine pořád padá a vůbec mi v něm nejede hudba.

Pro: Rabbit is gentle. Rabbit is humble. Follow the rabbit...

+15