Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš

  • PC 65
Když vytáhnu svoje oblíbené adventurní schéma - 1) Interaktivita (živost lokací) 2) příběh 3) humor 4) kreslená grafika - a zhodnotím podle něj tuto hru tak... No o tom bude můj komentář.

První Polda patří spíše ke slabším dílům z celé série. Chybí mu hlavně první položka ze schémátka - interaktivita. Sice se zobrazí vedle kurzoru myšky název objektu (květina, stůl, postel, okno, koberec), ale kliknutí vůbec nic neudělá a nic se nestane. Hned teda zpočátku přicházím o super zážitek z procházení a objevování lokací. Občas tu jdou některý věci prozkoumat, přičemž kurzor myši se sám přepíná na to, co je potřeba (tj. žádný samotný přepínání mezi režimy prozkoumání, používání, mluvení a chození), takových věcí je v každé lokaci ale hodně málo. Max. jedna postava, jedna věc na prozkoumání a jedna možnost odchodu pryč.

Dalo by se tedy říct, že díky tomu je celá hra v podstatě snadná - kdepak, není... Naopak je tu celá řada předmětů a ty se navíc dají používat na všechno (ne jen na to, co se dá zkoumat). Navíc kromě občasných nelogičností jsou tu takový extrémní legrácky, jako třeba leták někde na nástěnce jde prozkoumat až po určité době a tam se třeba dočtete něco, co je nezbytně nutné pro postup ve hře. Bez návodu bych tohle řešil snad 10 let. Takových podrazů tu bylo víc.

To by bylo k té interaktivitě. Příběh je typicky humorný, což navazuje na bod 3 v mém schémátku. Dokonce natolik humorný, že si můžou dovolit udělat ten děj i naprosto šílenej. Příběh i humor nemusí prostě sednou všem. Já se docela bavil (aspoň některý rozhovory byly fakt LOL), no a co se týče příběhu, nebyl vyloženě špatnej. Ale zase to nebylo nic epic, u čeho bych po skončení zůstal s otevřenou pusou!

No a poslední bod - kreslená grafika - splněno.

Ještě bych se rád vyjádřil k inventáři. Moc se mi líbil - choval se jako windowsové okno, mohl jsem ho různě zvětšovat a zmenšovat a hýbat s ním po obrazovce. Praktické, perfektní, škoda že se to neobjevilo ve více hrách.

No sečteno a podtrženo - docela průměrná česká adventurka, s dobrým dabingem a českým humorem - ale dost neinteraktivními lokacemi.

For me 65%

Pro: Dabing, inventář, kreslená grafika, humor, možná i příběh, je to česky

Proti: Mrtvé lokace, krátkost, nelogičnost, občas extrémně těžké, Pankrác chodí hodně pomalu

+10 +11 −1