Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Broken Sword: The Shadow of the Templars

  • PC 95
Pamatuji si, že tato hra okouzlila redakci časopisu Score natolik, že ji věnovali - myslím - celých 6 stránek recenze :D

Faktem je, že je to hodně kvalitní a originální adventura.
Originalitu bych viděl v tom, že je tato adventura postavená především na rozhovorech. Předmětů v inventáři je tu naopak minimum. A když už je hráč řešit něco přes inventář, většinou je to celkem jasné a funguje to, co hráče napadne jako první. Jen málo kdy jsem byl nucený zkoušet všechno na všechno. Díky tomu je průběh hry poměrně zábavný a k zásykům tu příliš často nedochází.
Tvůrci do hry vložili i trochu akce - ve smyslu "jsi v nebezpečí, rychle jednej, jinak umřeš", které měla hře dodat větší dynamiku - ovšem mně osobně se příliš nezamlouvala. (Jedna akce byla třeba ve vlaku - než jsem si všiml brzdy, celkem to trvalo. Další problém byl konec hry - než jsem objevil, že mám kliknout na pochodeň, několikrát jsem musel shlédnout znovu celou animaci rozplétající děj).

Musím pochválit scénář. Příběh je zajímavý, propracovaný, nutí hráče u hry setrvat až do konce, působí dobrodružně a tajemě, příčemž se hráč i něco málo dozví z dějepisu :D Dobře jsou napsané také dialogy - rozhovory totiž nenudí, obsahují celkem decentní humor, každá postava má svůj specifický styl vyjadřování a obratů a dokonce s každou postavou můžete probrat obsah svého inventáře.
Dobře napsaný byl i hlavní hrdina - odhodlaný, odvážný, inteligentní a vzdělaný (umí latinu, má precizní paměť). S takto napsaným hrdinou se ztotožní skoro každý hráč.
I když pár podivností se ve scénáři taky pochopitelně vyskytovalo. (Třeba, když chtěl hlavní hrdina jet do Irska - myslím - Nicol ho přemlouvala, aby nejel, že je to nebezpečné a něco se mu stane. Potom, když ji oznámil, že ho skoro zabil Khan, tak to přešla bez komentáře. Takových detailů je tam víc...)

No a nakonec na mě zapůsobily animace. Ve své době byly fakt moc pěkné a detailní. Zatímco v jiných adventurách třeba nějaká postava zvedla nějaký předmět, celá animace působila trochu oflákne - postava jen podivně křečovitě mávla rukou a předmět se ji objevil v inventáři. Tady si s tím naopak grafici pohráli. Třeba kliknete na noviny, hlavni hrdina se pro ně pomalu ohne, sebere je, chvíli v nich listuje, pak je složí a dá do vnitřní kapsy u saka. Luxusní...

No zkrátka a dobře, každý fanoušek point a click adventur by neměl tuto hru vynechat!

Pro: příběh, scénář, dialogy, animace, hudba,

Proti: Občasná "akce"

+24