Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Student • Moravský Krumlov (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentáře

Roblox

  • PC 75
(Odkašlání)
Takže dneska jsem se rozhodl, že napíšu komentář ke hře Roblox.

HRATELNOST
Roblox vlastně není hra, ale je to herní platforma, kde mohou vývojáři publikovat svoje hry. Na Robloxu je mnoho milionů her, ale pokud by někdo chtěl vědět o nějakých dobrých, tak na závěr napíšu seznam.
Hra má dobré ovládání a celkově se hrou základní nemám problém (kromě někdy divné fyzice bloků...nebo jak tomu mám říkat). Akorát mě velmi štve divný filtr chatu.

GRAFIKA
Záleží na jednotlivých hrách. Proto ji nebudu hodnotit.

SOUNDTRACK
To stejné jako grafika. Bez hodnocení.

KOMUNITA
Díky tomu, že hra je MMO a cílová skupina jsou děti od 8-18 let...není na tom komunita nejlíp. Cca. 25 procent hráčů jsou toxické děti ve věku kolem 10 let. Cca. 30 procent hráčů jsou velice velcí sprosťáci a rageři (počítám sem i nějaká procenta dětí), kteří, když prohrajou, tak spamují chat ne vlnou, ale rovnou tsunami sprostých slov a věcí typu "ty jseš k***t, seš hacker", atd...Opravdu nevím, jestli mám na komunitu takovou smůlu a je lepší, ale...prostě mě potkávají často tyto skupiny hráčů. Ale aby vám nepřišlo, že vše na komunitě je podle mě špatné, tak řeknu jeden klad - ostatní hráči jsou normální.

VERDIKT
Hratelnost - 80/100
Grafika - -/-
Soundrack - -/-
Komunita - 50/100
Celkem - 75/100 (Musím dát kvůli hrám na této hře-platformě)

Roblox je dobrá hra s několika funkcemi, co nefungují úplně perfektně a špatnou komunitou. Pokud ale hraju s přáteli...Jde to.

SEZNAM DOBRÝCH HER
Natural Disaster Survival
Prison Life
Jailbreak
Sharkbite
Tornado Alley Ultimate
Theme Park Tycoon 2
Flee the Complex
Work at a Pizza Place
atd...

Pro: Mnoho her (i těch dobrých)

Proti: Komunita, filtr chatu, fyzika bloků

+8

Game Dev Tycoon

  • PC --
  • Android 85
Jednoho dne jsem narazil na hru jménem Game Dev Tycoon. Protože jsem v té době měl chromebook, tak jsem si hru stáhnul na svůj celkem zalagovaný mobil. Před rokem jsem si ale pořídil "pořádný" notebook (za 7000,-, viz můj profil) a koupil jsem si tři hry - Plague Inc., Theotown a Game Dev Tycoon (dále jen GDT).

P.S.: BTW...jde o "edit" (spíš úplné předělání) minulého komentáře, který se vztahoval pouze na mobilní verzi.

HRATELNOST
Hratelnost je velmi jednoduchá, ale má v sobě zároveň nějaký...typ hloubky. Na telefonu se mi líbilo nové rozhraní, ale na PC mě to velmi jednoduché GUI spíše odrazovalo. Byl to ale pouze první dojem z nějakého YouTube videa, protože když jsem hru zkusil, na jednoduchost jsem si zvykl rychle.
Co se týče základních herních mechanik, proberu tu jen nějaké. Nejvíc mě štve hodnocení her (Proč musí All Games dát VŽDYCKY 9/10, když ostatní dají 10/10???), popsání mechaniky zde. Jinak s hratelností problém nemám....teda kromě časté opakovatelnosti. Když hru dohrajete poněkolikáté, tak máte závažný problém - už víte, co kdy přijde, co očekávat, jak udělat to, jak udělat tamto...a prostě vás to začne nudit.

GRAFIKA
Grafika je celkem jednoduchá a má svoje kouzlo.

SOUNDTRACK
Soundtrack se mi líbí. (Nothing to say)

KOMUNITA
Komunita je celkem skvělá, ale já se do ní nezapojuju. Budu spíše hodnotit tu modderskou.
Modderská komunita je taková smíšená. Ve workshopu je hodně špatných módů, ale jsou tam i skvělé, díky kterým je hra zábavnější.

VERDIKT
Hratelnost: 75/100
Grafika: 85/100
Soundtrack: 80/100
Komunita: 80/100
Celkem: 80/100

GDT je skvělá hra, u které člověk dokáže strávit strašně moc času. Doporučuji. Nebudete litovat.

Pro: Jednoduchost a komplexita, grafika, soundtrack, mody

Proti: Repetetivní hratelnost, začne nudit

+9

SimCity 4

  • PC 80
Dlouho jsem hledal nějakou dobrou a realistickou hru, kde si může hráč postavit město svých snů. A i když jsem narazil na několik skvělých her, chtěl jsem něco jiného. A tak jsem se rozhodl, že vyzkouším hru SimCity 4 (jakožto hru, která je mnoha weby opěvována jako nejlepší city-building game ever...když nepočítám Skylines). Po této hře jsem sáhnul hlavně kvůli tomu, že na mém PC ("potato pc") nerozjedu Cities:Skylines (Skylines byl první volbou). Koupil jsem si Simcity 4 Deluxe, protože...mě kvůli videům lákalo DLC Rush hour.
Takže...jak zažít?

HRATELNOST
Hratelnost je dobrá. Člověk si může vytvořit (nebo vybrat předpřipravený region) a postavit si tam město. Nráč začíná v režimu boha, aby si mohl vytvořit krajinu, kde bude stavět město. Bohužel zde je první problém. Jak zmínil VMa, nejlepší je hrát na rovné mapě. No nic, takže po vytvoření území vašeho města si město pojmenujete, pojmenujete starostu a pokud máte DLC nebo Deluxe, tak i obtížnost (Škoda že ve hře není sandbox). A pak hurá na stavbu!
Jenže zde je problém, že to není takové hurá, jak jsem si představoval.
Stavba města je doopravdy dobrá, jenže po několika městech začnou všechna vypadat víceméně stejně, protože zóny můžete stavět pouze čtvercové. A je tu ještě jeden problém. Provozní náklady jsou velmi vysoké, a pokud hrajete na malé mapě, tak nemáte naději. To stejné platí, pokud chcete malé městečko / vesnici. A potom je tu ještě jeden problém, a to je ten největší. Jak napsal již zmíněný VMa, hra vás nenechá vybudovat město, které chcete vy. Hra vám pořád podsouvá vlastní návrhy, takže máte úplně jiné rozvržení města, než chcete.
A rostoucí náklady vám výstavbu města snů znemožní.
I tak je ale hratelnost dobrá. Mnoho budov, několik stavebních stylů, atd...

GRAFIKA
Grafika je dobrá.

SOUNDTRACK
Soundtrack se velmi povedl (Zajímavost: 5 písniček nahráli v Olomouci). Ke hře se hodí.

KOMUNITA
U této hry je to jedno. Nemá multiplayer ani podporu módů. A skončil její vývoj.
Edit: Tak podporu módů má. A má velkou komunitu.

VERDIKT
Hratelnost - 68/100
Grafika - 80/100
Soundtrack - 100/100
Komunita - -/-
Celkem - 82/100

Solidní hra, která vás ale nenechá postavit město, které chcete. I tak je ale zábavná.

Pro: Množství budov a stavebních stylů, vytváření terénu, soundtrack, grafika, pěkná hratelnost

Proti: Nenechá vás postavit město, které chcete, vysoké náklady na provoz institucí

+14

OpenTTD

  • PC 100
  • Android 85
OpenTTD (Open Transport Tycoon Deluxe) je hra, která vás posadí do role ředitele dopravní společnosti. Do roku 2050 (nebo jak si to hráč nastaví) musí hráč vybudovat infrastrukturu, co bude vynášet co největší profit.
Takže...Kde začít? (Všichni co četli moje všechna hodnocení a komentáře, ví, že píšu celkem špatné komentáře).
Budu hodnotit PC verzi, a ne mobilní.

HRATELNOST
OpenTTD je vlastně rozšířená verze TTD (TTD jsem nikdy nehrál, takže...). Ve hře je mnoho věcí, co může hráč dělat. A to od stavby silnic přes uplácení místní správy a financování průmyslu po stavbu složitých železničních systémů (abych pravdu řekl, železnice jsem si moc nevyzkoušel...). Ve hře je dostupné také mnoho nastavení, které hru mohou buď ztížit, nebo zjednodušit.
Před začátkem hry si navíc můžete přizpůsobit parametry mapy, takže si můžete vybrat, jestli chcete hrát v subtropickém, mírném nebo v polárním pásmu (pak je tu ještě svět hraček), jaká má být maximální výška mapy, atd...

SOUNDTRACK
Je celkem dobrý.

GRAFIKA
Už odjakživa jsem fanoušek pixel artu a pixel art se v této hře krásně vyjímá.

AKTUALIZACE A KOMUNITA
Hra je velmi často aktualizována a navíc má velmi aktivní komunitu, zvlášť tu modderskou. Pokud se ve hře začnete nudit, tak komunitní mody (nebo součásti) posunou hru na jiný level.

VERDIKT
OpenTTD je úžasná hra, která obstála ve zkoušce času (první verze je z roku 2004). Podle mě je to skoro perfektní hra, která si zaslouží hodnocení 100/100. (Zakončení už tak špatných komentářů není zrovna to, v čem vynikám)

HRATELNOST - 95%
SOUNDTRACK - 100%
GRAFIKA - 100%
AKTUALIZACE A KOMUNITA - 100%
Celkově - 98% ≐ 100 procent

Pro: Skvělá hratelnost, soundtrack, pixel art grafika, velmi aktivní vývojáři a komunita

Proti: Poprvé obtížné se zorientovat, někdy nedostatek místa na okna, protože by člověk chtěl sledovat vše naráz :D, na malé mobilní obrazovce je horor se zorientovat (hodnotil jsem PC verzi)

+11