Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
student / ČR - kraj Královéhradecký

Komentář

Přejít na komentáře

Far Cry

  • PC 90
Ačkoliv jsem Far Cry dohrál již před 11 měsíci, k malé recenzi z mojí strany jsem se dostal až dnes. Proto shrnu jen to nejdůležitější, co jsem si zapamatoval a pro ostatní to může sloužit i jako malá ukázka toho, co mi po téměř roce utkvělo v hlavě.

Se sérií jsem byl již dříve obeznámen. Hrál jsem již druhý a třetí díl, ale až díky Herní výzvě, jsem se konečně donutil k prvnímu dílu. Lákalo mne hlavně to, že je to hra od autorů Crysis a to je také ze hry na první nádech cítit. Kdo měl rád první díl Crysis, tak si bude blahem pochrochtávat.

Ocitnete se na pustém souostroví, které vlastně zas až tak pusté není. Herní mechaniky, prostředí i dabing jsou tak skvělé, že vám možná ani nepřijde, že tahle hra vyšla už roku 2004. Nadchla mě i "hardcore" obtížnost, kde prostě jen tak lehce nemůžete naběhnout mezi nepřátele, ale musíte postupovat pomalu a s rozmyslem. Několikrát jsem se dokonce zasekl a hezky si u toho zanadával.

Příběhově je hra trošku slabší a stejně jako v Crysis zde přijde zlom, který razantně mění podobu nepřátel. Prostě Far Cry se Crysis (nebo vlastně opačně) až příliš podobá. To ale vyloženě není špatně. Proto kdo má rád právě Crysis, může směle vyrazit užít si volnost na tropickém ostrově.

Pro: obtížnost, grafika, zvuky, atmosféra, ostrov; preCrysis

Proti: příběh

+20