Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
student / ČR - kraj Královéhradecký

Komentář

Přejít na komentáře

Dirty Split

  • PC 75
Na tuto adventuru jsem narazil zcela náhodou. O to víc mě očarovalo, že má "oficiální" češtinu (nebo spíš připravenou ve spolupráci s vývojáři). Ocitnete se v kůži soukromého detektiva, který má vyšetřit vraždu plastického chirurga. Spousta věcí se ale v případu zdá podivných a případ je vlastně daleko komplikovanější, než se může z počátku zdát.

Na to, že se jedná o freeware, má hra opravdu hezkou grafiku. Z počátku mě ale zaskočilo velké množství možností v rozhovorech. Hned na druhé herní obrazovce jsem se zdržel celých 15 minut proklikáváním rozhovorů. To, že je hra tak ukecaná, ale ani nevadí, jelikož má velice zdařilý anglický dabing, který netahá za uši. Ovšem font písma, který zobrazuje text titulků je absolutně strašný. Vůbec se nehodí k hezké grafice a představoval bych si místo něj něco více "veselého".

Menší výtkou může být i lehká obtížnost celé hry a kratší herní doba (ve hře jsem strávil hodinu a půl času), která je však pochopitelná, jelikož se jedná o hru zdarma. Přesto je její zpracování velice zdařilé a vůbec bych nebyl proti, kdyby se z tohoto konceptu vyvinula nějaká plnohodnotná áčková adventura s delší hratelností.

Pro: grafika, dabing

Proti: lehká obtížnost, font písma

+9