Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

FIFA 17

 • PC 90
Zahráno již tři sta hodin během let, dobrá hratelnost a volba zahrát turnaje za muže i ženy. Kariéra zajímavá za trenéra vzhledem k financím a všem těm plánům během sezóny. Multiplayer, vlastní týmy a cesta přispívá do prostředí špičkového fotbalu v klubech a pokračování nás čeká v osmnáctce, tak se těším. Nejsou zde rozebrány naše týmy, jako ve starších dílech, což je škoda. Snad se tato možnost objeví v následujících hrách.
+9

Risen

 • PC 90
Tahle hra mě osobně bavila více než Gothic jednička, kterou jsem hrála snad třikrát vždy po pár letech, i když ta je s přidáním rozsáhlého příběhu Temná tajemství o dost lepší. Stejně se i zde potkáte se světem, který prostě baví hrát a jako ostrov je pestrý a akorát rozsáhlý. Během chvilky se dostanete na opačnou stranu ostrova, vyřídíte potřebné záležitosti a běžíte dál. Tři tábory a možnost pracovat v jednom z nich a páchat škody u sousedů. Lepší volitelnost schopností, které si navyšujete s dosažením vyšších úrovní a odemykáním nových chvatů se zbraněmi a moci s kouzly. Zábavné úkoly a příběh, který směřuje k samotnému finálnímu souboji v podzemí hory.
+14 +15 −1

Amnesia: The Dark Descent

 • PC 90
Skvělá atmosféra hradů a vůně starého světa, která se skrývá ve zdech, podél nichž procházíte mlčky. Oleje máte často málo a šetříte si lahvičky na pozdější dobu. Křesadlo máte vždy po ruce. Nezničitelný protivník je stále na blízku a musíte ho přelstít. Díky hráčským modům, které jsou někdy lepší než sama původní hra, může být dávka příběhů k dispozici na neomezenou dobu. Jednou za čas si ji pustit za pochmurného počasí a strávit čas na tajemné výpravě
+8 +9 −1

Xpand Rally

 • PC 75
Možnost rozbít auta na kousky je v této starší a celkem fajn hře možné, oproti minulému komentáři. Kupování součástek je asi nejzajímavější na této hře. Vyděláváte peníze za výzvy a na účasti v závodech, pokud se umístíte na lepších pozicích. Následně vylepšujete nebo napupujete nová vozidla a díly. Některá auta jsou hodně podobná a nenabízí nic ojedinělého. Osobně jsem schopna koukat hodiny na závod Le Mans a podobně a ony druhy aut, které mám osobně raději než Rally. Český komentář spolujezdce při vaší jízdě ve větší rychlosti občas poslouží a hra jde snadněji. Cd mi běželo ještě kdysi dávno na XP, ale na novém windows už nikoli.
+7

Total Immersion Racing

 • PC 85
Dobrá věc, když máte po ruce volant, s nímž se auta tří kategorií ovládají opravdu výborně. Možnost nejprve rozehrát challenge, která je opravdu na dlouhou dobu, ale zato vám to dá spoustu zábavy a napětí při odemikání jednotlivých aut a tratí. Jde to i v kariéře, ale tu jsem rozehrála následně. Závodíte za různé tými podle dosažených výsledků a závěrečných statistik sezón.
Jde dosáhnout odemčení obtížnosti extreme, kde můžete závodit až sto kol na několik hodin a zajíždět do boxů. Auta je krátce nato poměrně těžké ovládat a musí být jezdci opatrní.
Vzhled tratí a nerozbitných aut je povedený a příjemný na pohled. Zvuk aut motorů je originální a stojí za vysokou hlasitost. 
Jediné mínus, že mohli tvůrci přiřadit do hry více tratí a na pár z nich mohli být soupeři rychlejší.
+7

MotoGP: Ultimate Racing Technology 2

 • PC 85
Dobrá hratelnost a vzhled jednotlivých tratí a motorek. Dále pak možnost zpětného módu replay, kde vás snímají kamery působivě z různých úhlů. Můžete se podívat na jednotlivé jezdce včetně sebe a zlepšit stopu jízdy. Vysledovat lze různé chování za určitých situací na trati. Možnost vytvoření vlastních motorek je dobrý přídavek. Tratě graficky podařené a možnost dalšího odemčení nových kombinací po splnění časových limitů.
+3

Assassin's Creed III

 • PC 95
Tahle hra má skvěle vystiženou náladu oné doby. Města a historie je skvěle popsaná a baví vás objevovat nová místa a dozvídat se o nich. Skáčete po střechách a stromech a stále vás to baví. Jako vždy je přímá linie příběhu velice poutavá, čehož si na této hře velice vážím. Neodvádí vás stovky bezvýznamných úkolů jako v některých jiných hrách. Celkový vzhled a hratelnost je pro mě nejlepší ze série. Bavilo mě lovit a pobívat v usedlosti, která se rozrůstá jak čas plyne. Vedlejší úkoly jsou zde zábavné. Námořní výpravy a mise přidají spoustu hodin dobrého hraní
+10 +12 −2

Eragon

 • PC 80
Film byl hezký a knihy nečtu. Jako hra mě bavila po stránce boje tak hudby v divokém prostředí skal a povedených pevností, kde se probíjíte spoustou tuhých bojovníků. Let drakem je hezky zpracován a komentáře vedené v češtině jsou originální. Už díky stejným dabérům to přidá na příběhu.
+1 +3 −2

Neverwinter Nights 2

 • PC 80
Lepší než první díl. Super možnost budování pevnosti a starání se o pozemky svého kraje a vojska. Připomíná to Pillars of Eternity a rozhodně vylepšuje chuť hraní. Množství postav je skvělé, i když na druhé straně si vysníte svoji partu a musíte vodit po určitý čas jiné členy při plnění úkolů, což mě občas nebavilo a bylo nutné se vracet do krčmy a zpětně je vyměňovat. Závěr se seknul a nešel dohrát kvůli chybě a celá akce na hradbách se mi nechtěla opakovat.
Jinak celková spokojenost. Navíc se potkáte pasivně v obchodě s tím prckem Deekinem, kterého jste vodili sebou v jedničce a vždycky pobavil.
+7

Her Story

 • PC 75
Tahle hra mi přišla jako vyšetřování něčeho velice nejasného a smutného už z výkonů, které ve hře předvedli. Navíc příliš těžké k pochopení celkového kontextu pro mou hlavinku. Nešlo říci o co se tvůrci snažili jako výsledek a závěr, ale občas bavilo jenom tak poslouchat, pokoušet se poskládat útržky příběhu a po čas povídání nic nedělat.
+2 +6 −4

RTL Winter Games 2007

 • PC 70
Několik disciplín, které mě po čas zimy občas bavilo hrát. Pustíte si totiž televizi a pořád to tam běží. Trumfování vlastních rekordů nebo zábava v možnosti závodit s více hráči, které si přizvete na párty domů. Napadne vás to pustit a chvíli zablbnout, než začnete dělat něco jiného:)
+2 +5 −3

Expeditions: Viking

 • PC 65
Příběh pro mě jednoduchý a nijak zajímavý. Táboření mě na hře nudilo nejvíce, kde se postavy po věčnost regenerují a v boji stojí za prd a nemůžou se hýbat. Boj mě nebavil a pokaždé odrazoval od hraní. Nakonec hra předčasně ukončena. Graficky a hudebně byla hra pěkně zpracována. Pokaždé však cítím z podobných projektů her a seriálů přizpůsobení současné době a trhu a mase, kde postavy působí, mají stejné smýšlení a záměr jako extrovert jednadvacátého století, na což se po nějaké době nemůžu déle dívat.
+4 +5 −1

Weird War: The Unknown Episode of WW II

 • PC 85
Tři disky pro tři odlišné oblasti. První dvě se hrdina s pomocí velblouda a několika společníků vydává do pouště a pralesu, plného nečekaně silných domorodců, kteří vám svým lukem působí větší zranění než zbraně německého Wermachtu. Obě lokace působí dobrým dojmem a je v nich pár zábavných momentů. Polévka z oleje opravdu nečekaný recept. Zde se po čas hraní objevilo v mém případě minimálně chyb. Jedna z nich umožní už na počátku naklikat postavu na nejvyšší level, což se hodí, protože jinak vás položí k zemi jedna kulka z pušky. Nevyváženost poškození zbraní je docela poznat. Hudba je někdy k nerozeznání od hry Golden Land, která mě bavila o něco více. Bohužel třetí oblast působila potíže a ke konci se zasekávala a vypadávala celá hra. I přes to všechno stojí za pohodové zahrání u pivka.
+9

Port Royale: Gold, Power and Pirates

 • PC 90
Ke hře se dá vracet a stále může bavit i po několika letech hraní. Na počátku je možností málo, ale jakmile se rozroste říše, tak hra otevírá nové obzory. Hlavní síla je v možnosti téměř neomezeného obchodu, ať už převážíte zásoby do jiných měst pomocí lodí nebo máte sklady po celém širém světě. V nich si nastavíte automatické obchodování a hlídáte pouze ceny prodeje a nákupu. Pokud máte asi v šestnácti městech sklady a znáte jejich podmínky, tak už by byl záhul vše uhlídat a je třeba promyslet konečné částky.

Ve hře můžete profitovat také jako pirát a přitom růst na válkách mezi čtyřmi zeměmi. Jako lovec pirátů se zase můžete utkat se známými jmény historie zlatého věku pirátství a zažít velké námořní bitvy. Zajímat nepřátelské konvoje či plenit města. Moc nad městy se mění uplynutím času, která plyne takřka nepostřehnutelně a věrohodně.
Příjemná hratelnost, hudba a vzhled samotné hry činí první díl tím nejlepším.
+10

Black Mirror III

 • PC 90
Nastavování nového děje uzavřeného příběhu je vždy sázka na nejistotu. Příběh se snaží navázat už v druhém díle, kde se mladík připlete do cesty jedné půvabné ženě. Všechno se snaží půl hry o jednu věc, a to navodit děj k onomu zámku a cestě k minulosti prokletých předků. Druhý díl je pro mě průměrný a třetí ho teprve rozjíždí.
Vidíme příběh měnící se osoby žijící na zámku a hlubší odkrývání tajemství skryté pod zemí a bájného zrcadla.
Děj neskáče z jedné oblasti do zcela odlišné jako v druhém díle, ale drží se v jednom kraji, což přidá na atmosféře a plynulosti děje. Pro mě povedený a napínavý závěr, který se po čas hraní stupňuje. Budu se těšit na případné pokračovaní, pokud se ho někdo poctivě zmocní, neboť v závěrečné pasáži se jasně naskytuje možnost pokračovat a přibrat do děje i zajímavou ženu a nového parťáka hlavního hrdiny.
+19

Icewind Dale

 • PC 90
Dobrá atmosféra ledu a zimy, kde se hraje na příběh. Družina se plahočí místy, kam se obyvatelům kraje nechce ani věřit a hledá zapomenutá místa a cenné drahokamy. Příjemná hudba během hraní, které mohlo být i delší. Škoda jen, že postavy nemají své příběhy a minulost.
+3 +4 −1

Beijing 2008

 • PC 70
Hra je na první pohled neatraktivní a je dostupná celá škála disciplín, které po jednom zahrání ztrácejí zajímavost a říkáte si proč mám hrát dále. Po čas kdy přijde olympiáda si ji však otevřete a jednou zahrajete všechny disciplíny bez nějakého promýšlení. Co vás nebaví přeskočíte a nakonec se najde něco fajn a ukončíte hru se spokojeností. Za čtyři roky si ji možná v šuplíku zase vyhrabete
+6

Agony

 • PC 75
Dobrá šílenost, občas nudilo stejnorodé tmavé prostředí stínu a odpuzovalo od hraní. Hlavní hra na způsob krvavé amnesie, kde se snažíte projít kolem příšery do další místnosti nezaujala, ale za succubu jste se mohli alespoň bránit a sundat všechny po cestě
+8

Etherlords II

 • PC 90
Líbila se mi délka hry a množství kombinací karet a taktik, které je potřeba vytvořit při vysoké obtížnosti. Trochu štvaly začátky a nespočet pokusů, ale nakonec se podařilo. Propletenost příběhů všech pěti ras je dobře poskládaná. Hudba během hraní nikterak nenudí a někdy nutí člověka hrát dál. Žádná konkrétní chyba se po čas hry neobjevila.
+6

Mistmare

 • PC 90
Když se odpustí chyby v hratelnosti, tak skvělý nápad a příběh, schopnost zaklít pomocí kosy je vynikající
+1 +4 −3