Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
LIUWIL

LIUWIL

ČR - kraj Zlínský

Komentář

Přejít na komentáře

The Witcher 3: Wild Hunt

  • PC 95
Dohráno. Zatím jenom čistě informativní, pro ty koho to zajímá - bez spoilerů.

Dohrál jsem za 65 hodin (ano, vzal jsem si na to dovolenou :D ), bez splnění všech vedlejší questů (nevím jaké procento jsem splnil či nesplnil). Karty jsem nehrál.

Po konci hry je možno nadále hrát a plnit questy. Samozřejmě pouze ty vedlejší, které nejsou závislé na hlavních questech.
Hra nemá NewGame+ mód.
Podle všeho zde nejsou žádné speciální dialogy po konci hry. I když viděl jsem jednu událost, která se vázala na konec hry. Nicméně nečekejte end-game questy a-la Borderlands, na které musíte mít jen tu nejlepší výbavu a postavu na max. levelu. Třeba překvapí v DLC.

Shrnuto lopatou:
Bojový systém je lepší než ve dvojce, ale je hodně náchylný náhodám a moc mi nesedí. Tady se asi hodí doplnit, že jsem velmi zmlsaný z Dark Souls, kde bojový systém byl klíčovým prvkem hry. Samotné boje jsou však zábavné, hlavně bossové.
Fakt, že hra se libovolně přepíná mezi bojovým a standardním modem je problematický: Může se totiž stát, že vlezete na nějaké nešikovné místo, najednou k vám přiletí nějaká potvora, hodí vás to do combat modu a vy se z toho místa nebudete moci dostat, protože v combat modu nelze přeskakovat překážky.
Kraftění je super, ale bohužel velmi kostrbaté. UI je hodně slabé - v tomto ohledu měli víc zapracovat.
Existuje spousta zajímavých věcí, které lze kraftit a shánět na to prostředky je hra sama o sobě. Bohužel, z nějakého důvodu je možno kraftit úplně každou blbost, od rytířského brnění až po žebrácké kalhoty. Nechápu proč, zbytečně to zasírá už tak dost nepřehledné menu. Koncept rozdělování předmětů na různé prostředky je hodně zajímavý, ale bohužel hodně nepřehledný. Obrovský respekt za to, že si vývojáři troufli do hry nacpat takové množství různých surovin v době, kdy pět různých surovin je považováno za překomplikovanou hru.
Sidequesty jsou prakticky všechny velmi zajímavé. Jen velmi málo questů bylo stylu "přijeď tam a udělej to". Existovalo ale pár questů, které podle mě měly být rozsáhlejší a jejich průchod byl tak nějak zvláštně osekaný. Tyto questy hodně bily do očí v kontrastu se zbytkem hry.
Ačkoli hra ve většině míst velmi odměňuje náhodný průzkum lokací mimo cesty, jsou některé lokace, které jsou vázány na hlavní questy a jsou z tohoto důvodu zamčené - když na takové místo přijdete, nebudete mít žádnou indikaci, že tudy se nikam nemůžete dostat. Nejhorší na tom je, že tyto lokace jsou velice zajímavé a chcete je prozkoumat.
To samé platí pro hromadu dveří, které hlásí že jsou zamčené a potřebují klíč, ale neexistuje k nim žádný klíč. Proč s těmi dveřmi jde zahájit interakce je zcela mimo mě.
Levelování postavy je naprosto geniální - hra vám nabízí více než dostatečné množství bodů pro vylepšení skillů a dovedností (ty lze získávat i jinak než levelováním), ale nenechá vás udělat over-powered uber postavu která všechno zabije pohledem. Svět má zamknuté levely (tj. včetně monster) a pokud jste level 10 a potkáte level 24 griffina, jste v prdeli. Žádné ulehčování jako například v TES. Na druhou stranu by nebylo od věci, kdyby se nepřátelé, kteří jsou příliš slabí, při dosažení určitého levelu upgradovali. Dá se totiž velice snadno prošvihnout level a vy takovými oblastmi budete defakto jen proplouvat.
Příběh v rámci RPG naprostá špička. Jednorázových postav je zde minimum (nepočítám-li náhodné vesničany). A je velmi zajímavé, jak některé zdánlivé prkotiny mohou eskalovat do nečekaných následků.


Po prvním dohrání zářivých pět hvězdiček s drobným mínusem za ten bojový systém. Není špatný a už jsem si na něj zvykl, ale Dark Souls to není.
Hra roku jako vyšitá.

Rozehrál jsem hru na nejtěžší obtížnost. Ze začátku je to docela terno, ale brzo se to vyrovná a je to kupodivu dost jednoduché. Bohužel, přišel jsem o savy, takže půjdu znovu. Komentář zatím nechám v takovémto stavu - je to celkem informativní a stručné :)
+48+50 / -3