Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Libor Palička • 49 let • Urolog • Kroměříž (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

IS Defense

  • PC 75
IS Defense je vedlejším projektem z dílny autorů Hatred - polského studia Destructive Creations. Prezentace před vydáním neslibovaly žádný převratný titul - jen bezduchý rail shooter na aktuálním pozadí konfliktu s Islámským státem.

Jelikož se představitelé světových mocností k radikální intervenci v ISIS kontrolované oblasti příliš nemají, máme možnost islámským teroristům nakopat zadky alespoň ve hře, a s tímto zaujetím jsem nadšeně hru nainstaloval po jejím zakoupení v předobjednávce za přímo ďábelskou cenu 6.66 Euro. A ačkoliv hra nenabízí nic světoborného, nebyl jsem zklamán a svých prozatímních 6 hodin hry jsem si dokonale užil.

Ve hře zasednete za hlaveň kulometného hnízda a bráníte před invazí pobřeží Evropy ve třech tématicky odlišných prostředích se stupňující se obtížností - pláž, přístav a poušť. Vaše věž je volně pohyblivá a kontrolujete tak 360º perimetr. Kromě kulometu máte k dispozici omezený počet raket a úspěšná likvidace invazních sil vám umožňuje vyžádání podpory - munice a zdraví, pěchotní výsadek, podporu dělostřelectva, letectva či bitevního vrtulníku.

Vaším úkolem je jednoduše přežít co nejdéle. Počty nepřátel i pro ISIS typických vozidel postupně rostou, tudíž dříve nebo později se vám některý z islamistů odpálí přímo pod nosem. Takže aby vaše střelba byla efektivnější, nezbývá než si postupně vylepšovat vlastnosti vaší střílny pomocí zkušenostních bodů, jež získáváte za úspěšnou likvidaci protivníků. Nic víc než zběsilá survival akce vás ve hře nečeká. Level ukončíte zničením požadovaného počtu nepřátel a vozidel a dohrání hry je otázkou několika hodin dle vašich schopností.

Co mě u hry drželo, je dokonalá atmosféra a zpracování. Slušná grafika s barevným laděním podobným jako u Hatred, četné a bohaté exploze, efektní zpomalení obrazu při podařeném zásahu i dynamická hudba mě přikovaly k monitoru. Postupné vylepšování zbraně a efektivnější likvidace invazních sil mě motivovala ve snaze přežít co nejdéle. A jakmile se mi podařilo získat upgrade, ve kterém vymizela nutnost nabíjení kulometu, kontinuální déšť kulek a screen zaplněný explozemi i kouřem mi přinášel dokonalou satisfakci z akce.

I po dohrání se určitě k IS Defense vrátím. Zbývá mi ještě sesbírat všechny upgrady, což ještě pěknou nálož mrtvých islamistů bude vyžadovat. Od hry neočekávejte propracované mise, taktiku či měnící se herní náplň. Opravdu není na dlouhodobé herní seance. Ale na občasné odreagování a “vyblbnutí” je IS Defense skvělý.

A jestli máte obavy z kontroverze, kterou údajně má hra přinášet, vaše obavy jsou zhola zbytečné. Nadměrné brutality jako u Hatred se nedočkáte. A pokud máte problém, že likvidujete islámské teroristy, místo nich si představte jiné panáčky v podobě Němců, Rusů, Vietkongu nebo třeba mutantů z Doomu.
+24