Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Libor Palička • 49 let • Urolog • Kroměříž (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

12 Labours of Hercules II: The Cretan Bull

  • PC 70
Býk z Kréty je druhým dílem (zatím) šestidílné série time management her z dílny Zoom Out Games. Autoři navazují na osvědčené schéma hratelnosti z prvního dílu série a kromě 40 nových levelů přinášejí jen minimum inovací.

Mohl bych tak zopakovat svůj komentář k prvnímu dílu série a až na drobné nuance bude přesně sedět i k Býkovi z Kréty. Hercules tentokrát čelí úkladům bohyně Héry, která mýtickému krétskému býku vnukne šílenství a náš Herkules musí zastavit řádění bájného tura.

Festival klikání opět zaměstná Herkulovy služebníky sběrem jídla a surovin, budováním farem, pil a dalších staveb, aby splnil zadané úkoly. Herkules tentokrát zaujímá důstojnější polohu a místo odpočinku v houpací síti postává, čekaje na svou roli mocného siláka. Nejčastěji v podobě odvalení mohutného kamene. Jinak se grafické i hudební zpracování ničím neliší.

Levely jsou tentokrát poněkud komplikovanější, zdálo se mi, že je kladen větší důraz na management surovin s nutností rozmýšlení, kterou budovu upgradovat dříve. Nicméně nastavená laťka obtížnosti zůstává stále proklatě nízko a průměrný hráč zdolá úskalí hry bez větších potíží a zádrhelů. Magie a návykovost Herkulových obsluhovaček zůstává a hra opět dokáže přikovat k monitoru svou zábavnou hratelností. Nicméně alespoň pro mě nejde o titul k dlouhým herním seancím, ale na odreagování a relax u několika úrovní.

Novinkou je z mého hlediska poněkud nedoladěné hledání kousku puzzle v každé úrovni. Hra bohužel nikterak nezobrazuje, jak tento kousek vypadá, a tak jsem v prvních 10 mapách docílil tohoto cíle pouhým náhodným klikáním. Až po pohlédnutí na návod na YouTube a zjištění, co mám vlastně hledat (placatý kámen různých barev dle terénu jeho umístění) se situace vyjasnila a hledání tohoto dílku pak bylo daleko snazší.

Za úspěšné nalezení všech kousků se vám po každých 10 úrovních zpřístupní puzzle, po jehož poskládání se otevře bonusový level. Takže kromě základních 40 arén si ještě svůj herní zážitek o 4 levely prodloužíte. Mám nahráno 10 hodin podle Steamu, ale toto prodloužení obvykle kratší herní doby jsem docílil právě díky hledání puzzlíků.

První díl Herkula se mi podařilo zařadit do mých Steam her s kompletním splněním achievementů, ovšem ve druhé části autoři poněkud přitvrdili a zařadili dva achievementy, pro jejichž zisk potřebujete porazit designéry v jejich dosaženém skóre, což se mi tedy nepodařilo ani omylem. Ale jde to, ne že ne.

12 Labours of Hercules II: The Cretan Bull je povedeným pokračováním chytlavé time management hříčky. Druhý díl přinesl minimum inovací, ale zatím se mi hra neomrzela. Uvidíme, co nám autoři přinesou v dalším pokračování řecké obsluhovací telenovely.

Pro: Zábavná hratelnost, příjemná obtížnost, česká lokalizace

Proti: Hledání puzzle kousků

+13