Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Kwoky

Kwoky

Jan Němec / 33 let / IT support a tester / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

The White Chamber

  • PC 65
Mňo... Tohle bylo hodně čudné...

Hrál jsem to v pokoji, ve kterém seděla mamka a koukala na televizi. Doufám, že se nedívala ke mně na obrazovku nebo aspoň neměla brejle. Protože by si myslela, že jsem se zbláznil. Krev, končetiny, víc krve, vydloubnuté oči, další krev, hnijící tělo v lednici, ještě mnohem víc krve... Fakt chuťovčička. Paradoxně to, že na začátku hlavní hrdinka vyleze z rakve, je v porovnání s tím zbytkem naprostá nuda :)

Jde o solidní adventuru, která jde spíš cestou jednodušších puzzlů a snaží se moc nefrustrovat. Většinou úspěšně. Trochu mě mrzelo, že jsem cestou sebral pár věcí, které jsem nakonec vůbec nepoužil a jen mě mátly. Ale většina míst je logická a hlavně se tu nekoná žádný intenzivní pixelhunting. Když jsem se zasekl, obvykle stačilo projít všechny lokace znovu a buď mi to došlo, nebo jsem objevil nějaký mindfuck, který tam předtím nebyl. Do návodu jsem koukal až v druhé polovině hry, kdy už jsem chtěl vědět, jak to dopadne a tlačil mě čas.

Příběh musím trochu zkritizovat. Jde o hru typu "Zjistíte, co se stalo?", takže to na příběhu dost stojí. A já jsem to dohrál, viděl všechny konce, přečetl dva návody a stejně pořádně nechápu, vo co go. Základní pointa je jasná - já jsem ten zlej, ale detaily mi unikly. Že by celá hra byl takový meta-mindfuck? Ani by mě to nepřekvapilo.

Nejvíc se povedla atmosféra, která se mnohdy blíží třeba takovému Horizontu události. Brr. Občas mě hra zvládla fakt silně znechutit. Kvalitní zvukový podkres, příjemný dabing a nižší obtížnost je to, co u mě tuhle hru táhne hodně nahoru. Potěšily mě i kvalitní české titulky. Bohužel podivný příběh s nevygradovaným koncem, horší vzhled hlavní hrdinky a pár zásekových míst mi zážitek pokazilo. Dá se to dohrát přibližně za 2 hodiny, což je tak akorát, aby ze vší té krve člověku nehráblo.

Pro: Atmosféra / Dabing / Grafika prostředí / Zvuk a "hudba" / Nižší obtížnost a logická řešení

Proti: Příběh jsem moc nepochopil / Grafika hlavní postavy / Pár záseků

+10