Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Kwoky

Kwoky

Jan Němec / 33 let / IT support a tester / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

The Uncertain: Last Quiet Day

  • PC 80
The Uncertain mi sedlo. Zaujal mě námět, vyhovovalo mi pomalé tempo i relativní jednoduchost hádanek. Mohl jsem si tak v klidu užít příběh robota, který si žije svůj obyčejný život. To se ale v okamžiku změní, když se nachomýtne k něčemu, co neměl nikdy vidět. Následuje cesta za vyšším cílem.

Je pravda, že místy bylo tempo až moc pomalé. To hlavně ve chvílích, kdy jsem se přesouval o delší úsek. Obecně pohyb je asi největší slabina hry. Při přecházení mezi obrazovkami se pohyb "zamotá" a je potřeba zastavit a zmáčknout šipky znovu. Nejvíc je to cítit v závěru, kde je členitější prostředí a je tu víc možností, o co se zaseknout. Tím pro mě ztratil děj trochu na síle a konec jsem si kvůli tomu užil o něco méně. Trochu pitomá mi také připadala "honička", která má hru ozvláštnit, ale logicky se sem příliš nehodí a je spíš podprůměrná.

Hra dobře vypadá, po většinu času se příjemně ovládá a úkoly jsou logické (jen trhání trubky ze zdi bylo trochu mimo). Navíc vše dokresluje hodně povedený soundtrack a perfektní dabing. Už jen kvůli zvukové stránce a nasátí atmosféry má smysl vyzkoušet aspoň demo. Potěšily mě i drobné narážky na hry od Valve (Portal a Half Life) nebo chvilky, kdy váš robot nechápe zákonitosti lidského světa. Celkově jsem tedy spokojený a těším se na další díl.

Dohráno za cca 3 hodiny.

Pro: Zajímavý a napínavý děj / Hezká grafika / Skvělá hudba a dabing / Příjemné tempo / Několik humorných momentů

Proti: Pomalý a krkolomný pohyb / Honička ve vznášedle

+14